Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Their Royal Hignesses

Their Royal Hignesses (TRH) - znany w Polsce zespół grający mroczny elektroniczny rock. Grupa założona została w 1991 roku przez Andrzeja Bobińskiego i Miłosza Sobieckiego. TRH był jednym z pierwszych zespołów w Polsce, grajacych electro gothic.
Pierwszy materiał został wydany na kasecie "Unshaken World", która sprzedawana była w sklepach muzycznych Dolnego Śląska. Niektóre utwory trafiły do lokalnych stacji radiowych. W 1993 roku do zespołu dołączył Rafał Grunt - znany dziś w Polsce gitarzysta, którego znakomita, dynamiczna gra wzbogaciła brzmienie TRH, nadając muzyce bardziej drapieżny odcień. Wkrótce powstały pierwsze utwory z debiutanckiej płyty "Apocalypse", która z czasem doczekała się swego undergroundowego wydania.

Rok później członkowie zespołu zostali współzałożycielami największego w Polsce i jednego z największych w Europie Środkowej, kultowego festiwalu rocka gotyckiego Castle Party. Tam też TRH grał z największymi gwiazdami mrocznej sceny gotyckiej. W 1998 roku Rafał Grunt przeszedł do Artrosis, a TRH wstrzymał działalność. W 2003 roku zespół reaktywował się w nowej formie, odchodząc od gotyku w stronę elektronicznego rocka z elementami nowej fali i często mocnym, nowoczesnym beatem. W 2005 roku nowym wokalistą został Marcin M. Drews, wieloletni przyjaciel zespołu, który razem z Andrzejem Bobińskim i Rafałem Gruntem przystąpił do tworzenia materiału na drugą płytę.

Skład:

Andrzej Bobiński - kompozytor, multiinstrumentalista, operator telewizyjny. Gra od przeszło 15. lat. W swojej karierze ma wiele udanych kompozycji i koncertów, a na swoim koncie setki zdjeć telewizyjnych. Pod koniec lat 90. razem z Marcinem M. Drewsem współtworzył główny trzon redakcyjny telewizji Gosat Media.

Rafał Grunt - znany w Polsce gitarzysta, uważany za wirtuoza instrumentu. Grał w wielu liczących się zespołach rockowych. Płyty z jego udziałem uważane są za najlepsze w historii zespołu Artrosis. Powrócił do TRH, bo muzyka tego zespołu znakomicie koresponduje z kultowym już brzmieniem gitary Rafała.

Marcin M. Drews - wokalista, autor tekstów, dziennikarz, fotoreporter. Znany także jako scenarzysta gier komputerowych. Od 15. lat zajmuje się dziennikarstwem - pięciokrotnie był redaktorem naczelnym. Na swoim koncie ma także sukcesy pisarskie. Jak twierdzi, zawsze chciał śpiewać w TRH...
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły