Wracać wciąż do domu Le Guin
Paradoks
Encyklopedia :

Royal Dead, The

Zespół powstał w 2002 roku i założony został przez trzech muzyków: kompozytora Karasu, skrzypka Aci'ego oraz wokalistkę Haru. Zespół nosił początkowo nazwę Phantasmagoria i był pierwszym japońskim przedstawicielem future popu. Zespoł stał się ważny na japońskiej scenie gotyckiej swoją muzykę, która łączy elektronikę, gitary skrzypce oraz oraz damskie wokale.
Phantasmagoria zadebiutowała singlem "Walpurgis", który bardzo szybko rozszedł sie w japonii. W 2003 roku grupa wystąpiła na jednym z najwiekszych gotyckich festiwali w Japonii Dark Castle oraz na Tokyo Dark Castle Christmas Parade. Pojawiała się w nim wtedy wzmianka w "Gothic Lolita Bible".

W 2004 roku z inicjatywy skrzypka zespołu powstał pierwszy festiwal gotycki w Kobe (Kobe Underground Festival), który jest obecnie jedym z największych festiwali tego typu w Japonii. W tym samym roku grupa udała się po raz pierwszy w tournee po Stanach Zjednoczonych.

W 2005 roku grupa pojawiła sie na C.U.E. Compilation 2, oraz japońskiej kompilacji Kobe Underground Festival 2004-2005. W tym samym roku pojawiła sie też druga płyta zespołu "Lycanthrope" po wydaniu którego pojawili się w gotyckich magazynach Orkus i Tranzit. W 2006 roku zespół zmienił nazwę na The Royal Dead.

Skład:

Haru - wokal
Marron - wokal
Nova - gitara elektryczna
Aci - skrzypce

Dyskografia:

01. Walpurgis (2002)
02. Lycanthrope (2005)
Komentarze
amorphous : Ok bo zaszlo troche nieporozumien. Impreza sie nie odbedzie. Bazyl jest rownie...
Attack :
amorphous : A to jednak nic nie ma dzis. Ja mam potrzebe isc na piwo moze ktos wpadnie i c...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły