Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Cindergarden - The Clandestine Experiment

Rok po oficjalnym debiucie z drugim pełnym albumem powraca kalifornijski akt Cindergarden. Po nowym krążku projektu możemy spodziewać się dojrzalszego i jeszcze bardziej innowacyjnego spojrzenia na uprawiany przez nich darkwave/gothic rock - imponujące płaszcze dźwiękowe, idealnie sterowane napięcie i atmosfera, a ponadto niespotykane dotąd eksperymenty z electro popem i trip-hopem stawiają jednoosobowy, damski projekt w czołówce najbardziej obiecujących formacji gatunku za Oceanem. Płyta "The Clandestine Experiment" dostępna jest do bezpłatnego pobrania na oficjalnej stronie MySpace (link w rozszerzeniu).
Jak mówi Jaymie Valentine, urokliwa wokalistka i jedyna członkini projektu: "Nowy materiał porównać można do szalonego naukowca, eksperymentującego ze wszystkim co wpadnie mu w jego ręce".

Rzeczywiście na albumie nie brakuje rzadkiej urody zabaw dźwiękowych - gotycka melancholia połączona została ze snującym się w tempie 80 uderzeń na minutę trip-hopem ("Sacrament"), tudzież z agresywnym industrialem ("Alibi"), czy gęstym i dusznym klimatem przypominającym kanadyjski Skinny Puppy ("The Clandestine Experiment").

Na krążku wokalnie udzielił się wokalista pochodzącego z Burbank industrialnego projektu System Syn - Clint Carney.

Tracklista:

01. Intro
02. Genesis
03. Alibi
04. Sacrament
05. Litmus Red
06. The Clandestine Experiment
07. As Above So Below
08. Mire
09. Things That Never Die
10. The Visitor
11. Something To Kill For
12. Digging Up The Bones
13. Nothing Revelaed
14. Transformed

Oficjalna strona internetowa: www.cindergarden.com
MySpace: www.myspace.com/cindergarden
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły