Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Video :

Zespół Scylla prezentuje nowy singiel

Scylla, Apex, Scorn

Trzy lata po wydaniu bardzo dobrze przyjętego krążka „The Year Of The Void”, szczecińska Scylla powraca z nowym materiałem. „Apex” – taki tytuł nosi nowa EP-ka zespołu, której pierwszy singiel zatytułowany „Scorn” został własnie udostępniony w sieci. Formacja planuje w każdą kolejną niedzielę prezentować nowy utwór z zapowiadanego wydawnictwa. Na EP-kę „Apex” złoży się w sumie pięć nowych utworów.

"Można rzec, że rozciągamy premierą EP-ki Apex na 5 tygodni" – komentuje żartobliwie zespół. – "W tym czasie co niedzielę, również jeśli będzie to niedziela niehandlowa, oddamy Wam do odsłuchu nowy singiel."

Istniejąca od 2011 roku Scylla ma póki co na swoim koncie dwie płyty. Wydaną w 2012 roku „Pestilence, War, Famine and Death” oraz „The Year of the Void” z roku 2015. Zespól powstał w 2011 roku w Szczecinie w wyniku zmęczenia materiału i zmęczenia sobą w kilku szczecińskich zespołach. Iskrą, która podpaliła lokalny underground było spotkanie Halca (git) i Valdka (git) w nieistniejącym już klubie Kontrasty. Spotkanie zakończyło się mrokiem przed oczami i postanowieniem zrobienia mrocznej kapeli, która nie będzie się zamykała w żadnym gatunku szeroko rozumianego metalu. Reszta to już historia. W Lipcu 2011 skład ostatecznie się uformował i po wielu zagranych razem koncertach okrzepł.

Scylla to połączenie różnych fascynacji muzycznych i różnych osobowości, a wypadkową tego tygla jest muzyka ciężka, tłusta, delikatnie przeplatana dźwiękami dobywającymi się z dna piekła, oraz wokalami do których pasuje malarstwo Beksińskiego i odgłosy z rzeźni. Na scenie Scylla to wulkan energii i perfekcja wykonawcza, a dla publiczności uczta dla ucha i strzał adrenaliny prosto w serce.

Scylla - Scorn

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły