Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Video :

Opeth prezentuje nowy singiel Eternal Rains Will Come

Opeth, Eternal Rains Will Come, Pale Communion

„Eternal Rains Will Come” to tytuł najnowszego utworu szwedzkiej formacji Opeth, który zapowiada jedenasty, studyjny album tej grupy. Utwór trafił już do stacji radiowych, a tymczasem przypominamy, ze Opeth zagra 27 października w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Koncert będzie częścią trasy promującej płytę „Pale Communion”, która 26 sierpnia ukaże się na rynku. Wcześniej grupa uchyliła już rąbka tajemnicy wpuszczając w sieć „Cusp of Eternity” - pierwszy singiel z tego krążka. Warto dodać, że producentem tej płyty jest Mikael Akerfeldt – gitarzysta i wokalista Opeth, mixem natomiast zajął się frontman Porcupine Tree – Steven Wilson, ten duet już wielokrotnie miał okazję ze sobą pracować. Ostatni album „Heritage”, tej progresywnej grupy ukazał się w 2011 roku.

Metal Mind Productions zaprasza:

27.10.2014

OPETH + support

Progresja Music Zone, Warszawa

 

Otwarcie bram: 19:00

Początek koncertów: 20:00

 

Bilety:

Przedsprzedaż - 120 PLN

W dniu koncertu - 140 PLN

Mikael Akerfeldt o "Pale Communion": „Ten album jest bliższy ostatniej płycie Opeth, niż pierwszej, ale brzmienie jest bardziej aktualne, co nie oznacza, że jest nowoczesne. Myślę, że można powiedzieć, iż płyta jest podobna do Heritage, ale bardziej hard rockowa z metalowym brzmieniem. W utworach udało nam się uzyskać coś nowego, czego nie zrobiliśmy wcześniej, nie potrafię tego do końca nazwać, ale podoba mi się to. Chciałem, aby dźwięk tej płyty charakterystyczny dla Opeth, ale chciałem też usłyszeć cos nowego i chyba nam się udało. Mam nadzieję, że Pale Communion przypadnie do gustu zwolennikom Heritage, a nawet będzie im łatwiej ją przyswoić, gdyż jest bardziej melodyjna. Mimo, że zdecydowanie bardziej skupiliśmy się tutaj na melodiach, nie mogę  powiedzieć, że jest to łatwy do słuchania krążek”. 

Jak brzmi płyta przekonamy się już 26 sierpnia, kiedy trafi do sprzedaży, natomiast w wersji koncertowej usłyszymy ją już 27 października w Warszawie.

Metal Mind Productions

Opeth - Eternal Rains Will Come

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły