Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Video :

Exlibris – nowy singiel, nowy skład

Exlibris, Harmony of the Spheres, heavy metal, hard rock

Warszawscy heavy-metalowcy z Exlibris zaprezentowali teledysk tekstowy do nowego utworu - „Harmony Of The Spheres” to pierwsza zapowiedź nowego materiału grupy i jednocześnie pierwsze nagranie po zmianach w składzie zespołu. Krzysztofa Sokołowskiego, który opuścił zespół w sierpniu zeszłego roku, zastąpił fiński wokalista Riku Turunen. O zmianie za mikrofonem wypowiadają się muzycy: Misiek Ślusarski: „Odejście Krzyśka niektórzy z miejsca nazwali końcem zespołu, ale my od początku wiedzieliśmy, że to tylko koniec pewnego etapu. 

Fakty są takie, że od początku istnienia zespołu zdecydowana większość materiału wychodziła spod ręki Daniela Lechmańskiego i Piotra Sikory, więc o nową muzykę nie trzeba było się obawiać. Spodziewaliśmy się natomiast, że nie będzie łatwo znaleźć nowego śpiewaka spełniającego w pełni nasze oczekiwania – okazało się, że najbliższy mieszka ponad tysiąc kilometrów stąd”.

Piotr Sikora:

„Riku to doświadczony i profesjonalny wokalista, a do tego świetnie dogadujemy się na poziomie personalnym i jakimś cudem nie odstraszyło go nasze poczucie humoru - dokładnie takiej osoby szukaliśmy do zespołu przez niemal rok. Dzieląca nas odległość stanowi pewne wyzwanie, ale też otwiera nowe możliwości. W tej chwili przygotowujemy się do pierwszych koncertów w nowym składzie, ale zaraz potem zamierzamy przystąpić do pre-produkcji naszego nowego albumu. Dzisiejsza premiera to tylko mały przedsmak tego, co przygotowaliśmy podczas nieobecności na scenie, więc zapewniam, że jest na co czekać!”

O dołączeniu do Exlibris mówi też Riku:

„Byłem mocno zajarany współpracą z Exlibris od kiedy pierwszy raz usłyszałem ich muzykę. Początkowo w planie był tylko mój udział w kilku koncertach, dopóki zespół nie znajdzie stałego wokalisty, ale od słowa do słowa... Przez ostatnie kilka tygodni wspólnie pracowaliśmy nad nowym nagraniem i kiedy spytano mnie, czy nie chciałbym dołączyć do składu na stałe, nie musiałem się długo zastanawiać. Mam nadzieję... Nie! Jestem pewien, że fanom Exlibris przypadnie do gustu nowe brzmienie zespołu. Połączenie tego zabójczego materiału z moim głosem Myszki Miki to spora zmiana, ale posłuchajcie nowego singla i sami zdecydujcie!”

Po skompletowaniu składu zespół wraca na scenę. 25. czerwca Exlibris można będzie zobaczyć na festiwalu „Rock Hard, Ride Free” w Goleniowie, gdzie wystąpią jako headliner drugiej sceny.

Misiek o dalszych planach koncertowych:

„Jeszcze w tym tygodniu podamy kolejne mega duże ogłoszenie koncertowe, także bądźcie czujni. Poza tym do końca roku zamierzamy odwiedzić kilka polskich miast, a także Niemcy i – a jakże – Finlandię. Wszystkie bieżące informacje będą pojawiać się na naszym fejsbuku i tłiterze, więc warto nas tam obserwować.”

Exlibris to warszawski zespół założony pod koniec 2003 roku, łączący energię klasycznego heavy-metalu i hard rocka z przebojowymi melodiami i niebanalnymi aranżacjami oraz elementami progresywnymi. Ostatnim do tej pory wydawnictwem Exlibris jest wydany pod koniec 2014 r. album „Aftereal”. Jeszcze przed wakacjami powinno ukazać się koncertowe DVD.

Exlibris - Harmony of the Spheres

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły