Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Wyjątkowy koncert Amenra w Warszawie

amenra, chve, syndrome, postmetal, sludge, ambient, drone, experimental, warszawa, koncert, progresja

Post-rock PL ma przyjemność zaprosić na wyjątkowy koncert Amenra. Belgijski zespół 20 lutego w Progresja Music Zone zaprezentuje akustyczny set z materiałem, który znalazł się na albumie „Alive” i EP-ce „Afterlife”. W roli supportów wystąpią dwaj muzycy belgijskiej grupy - Colin H. Van Eeckhout z projektem CHVE i Mathieu Vandekerckhove z projektem Syndrome.

AMENRA (post-metal/sludge/Belgia)

https://www.facebook.com/churchofra/

https://www.youtube.com/watch?v=Tzuf_jDMabg

Belgijski gigant to jeden z najlepszych, najbardziej charakterystycznych i cenionych zespołów w klimatach post-metal/sludge. Muzycy z Kortrijk od siedemnastu lat dzielnie wydeptują nowe ścieżki w uprawianych przez siebie gatunkach muzycznych zyskując miano jednego z najważniejszych europejskich zespołów szeroko pojętej muzyki post-rockowej i metalowej.

Mają na koncie pięć albumów - pięć muzycznych odsłon z cyklu Mass - charakteryzujących się dużym muzycznym ciężarem opartym na budujących napięcie gitarach i emocjami wręcz kipiącymi z niespokojnego, wręcz panicznego, wokalu. Koncerty Amenra to muzyczne rytuały - dźwięk, atmosfera, wymowne wizualizacje.

Po wydaniu w kwietniu 2016 roku albumu "Alive", będącego zbiorem akustycznych wersji i wykonań własnych utworów (plus dwa covery), zespół na festiwalu Roadburn zaprezentował go na żywo tworząc niesamowite widowisko.

Amenra w wersji akustycznej prezentuje swoją twórczość jeszcze bardziej bezpośrednio, a zarazem intymnie i delikatnie. Warszawski koncert jest jednym z zaledwie kilkunastu na akustycznej trasie, po której zespół ma wrócić do regularnego, "elektrycznego" grania. Tego wydarzenia nie można przegapić!

CHVE (drone/ambient/experimental/Belgia)
https://www.facebook.com/chveh/

https://www.youtube.com/watch?v=AYccMfSd990

Solowy projekt Colina H. Van Eeckhouta, w którym sięga po inne niż zazwyczaj środki wyrazu emocji - wokalista Amenra otwiera przed nami drzwi do wewnętrznego świata wypełnionego smutkiem. Hipnotyzujące nagrania zapewniają medytacyjny nastrój i będą znakomitym przedsmakiem akustycznego występu Amenra.

CHVE do tej pory wydał dwa albumy - „Rasa” (2015) i „1910” (2016). Najnowszy powstał w niecodziennych okolicznościach – został nagrany „na setkę” w starym tramwaju na jednej z ulic Gandawy. Materiał został zmiksowany przez Aarona Harrisa, który odpowiadał za brzmienie albumów m.in. Tool, ISIS, Deftones i Palms.

SYNDROME (ambient/post-rock/drone/Belgia)

https://www.facebook.com/syndromechurch/
https://www.youtube.com/watch?v=YtEASOty_gs


Projekt Mathieu Vandekerckhove'a, gitarzysty Amenra. Ma on stanowić podróż do wnętrza duszy, stymulować medytację i pomagać w przemianie negatywnych emocji na pozytywne. Tak jak w przypadku CHVE – odsłania delikatną i wrażliwą stronę muzyka.

Vandekerckhove ma na koncie trzy krążki. Debiutancki „Floating Veins” ujrzał światło dzienne w 2011 roku, ale większy rozgłos przyniósł wydany rok później „Now and Forever”. W 2016 roku ukazała się płyta „Forever and a Day”, a artysta znów został doceniony przez krytyków. Album znalazł się na 5. miejscu podsumowania CVLT Nation w kategorii najlepszych awangardowych wydawnictw minionego roku.

20.02.2017 (poniedziałek)
Progresja Music Zone (ul. Fort Wola 22)

Amenra + CHVE + Syndrome

Bilety:
65 PLN - Bilety24.pl - bit.ly/amenrawwa
70 PLN (kolekcjonerskie) - Progresja.com - bit.ly/amenrakolekcjonerskie
70 PLN - ebilet.pl (bit.ly/2cswvSy), Eventim.pl (bit.ly/2d3JtY6) i w salonach EMPIK w całym kraju
80 PLN - w dniu koncertu

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły