Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Video :

Whispers In The Shadow - The Rites of Passage

W 2008 roku ukazał się piąty studyjny album austriackiej gotycko rockowej formacji Whispers In The Shadow, "Into the arms of chaos", który był pierwszym z czterech albumów opartych na koncepcji czterech etapów alchemicznej transformacji. W 2010 roku światło dzienne ujrzała druga część cyklu, "The Eternal Arcane". Najnowszy krążek formacji "The Rites of Passage" jest trzecim etapem i jednocześnie siódmym albumem studyjnym Whispers In The Shadow.
Whispers In The Shadow to zespół utworzony przez Ashley'a Dayour (grającego również w L'Ame Immortelle oraz Veneno Para Las Hadas) w 1996 roku. Na początku formacja bardzo zafascynowana była wczesnymi latami 80-tymi, z sekwencjami automatów perkusyjnych i melodyjnym basem. Z czasem odnalazła własne brzmienie, opisywane obecnie jako "Dark Epic Wave". W międzyczasie do składu dołączył perkusista, co jednocześnie umożliwiło zespołowi występy na żywo. Na "The Rites of Passage" zespół stworzył jeszcze bardziej filmowy i atmosferyczny styl, który uzyskał dzięki wprowadzeniu orientalnych brzmień i mocnej perkusji. Nowy materiał jest jeszcze bardziej mroczny i ciężki.
Więcej informacji o zespole Whispers In The Shadow znajdziecie w naszej Encyklopedii.
Tracklista:
01. (path 29)02. The Rites of Passage03. Words made Flesh04. Call to Arms05. Back to the Wound06. The Tempest07. Reinvention08. Wormwood Star09. Transmutation Babalon10. Secret of Silence11. Revealed as Light
Wydawca: Solar Lodge (2012)
Do tytułowego utworu powstał profesjonalny teledysk, który możecie zobaczyć tutaj.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły