Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Whispers In The Shadow

Whispers In The Shadow - zespół utworzony przez Ashley'a Dayour (grającego również w L'Ame Immortelle oraz Veneno Para Las Hadas) na początku 1996 roku. Grupa z początku bardzo zafascynowana była wczesnymi latami 80-tymi, z sekwencjami automatów perkusyjnych i melodyjnym basem. Z czasem odnalazła własne brzmienie, opisywane obecnie jako "Dark Epic Wave". W międzyczasie do składu dołączył perkusista, co jednocześnie umożliwiło zespołowi występy na żywo.
Czasami zagniewane, czasami smutne brzmienie gitar ściera się w muzyce Whispers In The Shadow z atakującym brzmieniem basu, głębokimi bębnami i psychodelicznymi dźwiękami klawiszy. Ponad tym wszystkim góruje drżący z emocji głos Ashley'a.

W ciągu swego istnienia zespół wydał 5 bardzo zróżnicowanych albumów studyjnych. Od inspirowanych twórczością The Cure albumów "Laudanum" i "November", po dużo mroczniejszy "Taste Of Decay".

Ostatni album studyjny "Permanent Illusion" utrzymany był w konwencji rocka psychodelicznego sięgającego korzeniami lat 70-tych, zmieszanego z brzmieniem rocka alternatywnego XXI wieku.

Kolejnym wydawnictwem był 2-płytowy album "Everything You Knew Was Wrong", zawierający zapis z trasy koncertowej Noizeart Tour oraz niepublikowane wcześniej nagrania z początków istnienia zespołu.

Teksty Ashley'a inspirowane są często twórczością Philipa K. Dicka, George Orwella czy Franza Kafki. Głównym celem przekazu jest zmobilizowanie słuchaczy do odtwarzania obrazów tych nierzeczywistych światów "wewnątrz własnej głowy". Główną inspiracją jest jednak samo życie. Zarówno jasne, jak i mroczne jego strony. Nigdy również nie brakuje w nich pewnej dozy ironii.

Począwszy od 1999 roku Whispers In The Shadow są prawie cały czas w trasie. Podczas setek koncertów w całej Europie nigdy nie wahali się przekraczania granic i odkrywania nowych dźwięków. Wielokrotnie grali długie wersje utworów na żywo, poprzedzanych kilkunastominutowymi intrami.

Skład:

Ashley - wokal
Martin Acid - instrumenty klawiszowe
Fork - gitara basowa
Curt Benes - perkusja

Dyskografia:

01. Laudanum (1997)
02. November (1999)
03. Autumn Leaves And Trippy Dreams (EP) (2000)
04. Taste Of Decay Taste (2000)
05. Permanent Illusions (2001)
06. Everything You Knew Was Wrong (2003)
07. A Cold Night (2007)
00. Into The Arms Of Chaos (2008)

Oficjalna strona internetowa: www.noizeart.com
MySpace: www.myspace.com/whispersintheshadow
Komentarze
CarbonRabbit : chętnie posłucham tego rozhisteryzowanego głosu na Castle Party ;) Ma...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły