Paradoks
Ohlsson
Muzyka :

Weesp, czyli metal i elektronika po białorusku

Weesp, metal, electro, rock, The Void

Weesp to białoruska elektro-rock-metalowa formacja, która szturmem zdobywa uznanie fanów nowoczesnych ciężkich brzmień w kolejnych krajach Europy, w tym w Polsce. Po udanych koncertach na początku bieżącego roku Weesp zapowiada powrót nad Wisłę i kontynuację promocji nowej płyty „The Void”. Zespół Weesp powstał w Mińsku na Białorusi w 2008 roku. Twarde, ciężkie brzmienie w połączeniu z najnowocześniejszymi trendami w elektronice i niezwykle ekspresyjnym wokalem szybko przysporzyły formacji mnóstwa słuchaczy w całej Europie. 

Zespół wydał dotychczas pięć singli, trzy EP-ki oraz dwa albumy – ostatni zatytułowany „The Void” pojawił się na rynku pod koniec 2015 roku. Płyta „The Void” promowana jest przez zespół cyklem koncertów w Europie w roku 2016, w tym w Polsce – Weesp w ramach The Void Tour grał w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Żyrardowie. Jeszcze jesienią popularna formacja planuje powrócić z kolejnymi koncertami do Polski, wkrótce mamy poznać szczegóły dotyczące tych wydarzeń. 

– W Polsce czujemy się fantastycznie – mówi Alexei (Lex) Falco, wokalista Weesp. – Cieszymy się tak dużym zainteresowaniem na naszych koncertach i już teraz mogę zapewnić, że jeszcze w tym roku powrócimy nad Wisłę – dodaje muzyk.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły