Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

We Lost The Sea i Meniscus na jedynym koncercie w Polsce

we lost the sea, meniscus, dumbsaint, postrock, post-rock, ambient, cinematic, postmetal, post-metal, prog rock, koncert, warszawa, hydrozagadka

Post-rock PL zaprasza na koncert jednego z największych odkryć post-rockowej sceny ostatnich lat. 30 maja w Hydrozagadce wystąpi grupa We Lost The Sea. Razem z nią do Polski zawitają dwa inne australijskie zespoły – Meniscus i Dumbsaint.

WE LOST THE SEA (post-rock/cinematic/Australia)

https://www.facebook.com/welostthesea
https://www.youtube.com/watch?v=fYgT7K6bSVU

Formacja powstała w Sydney w 2007 roku, a założyli ją młodzi muzycy zafascynowani dokonaniami takich grup jak Isis, Mogwai czy Sigur Rós. Muzyka We Lost The Sea to post-rock z elementami ambientu, prog-rocka, sludge’u oraz nawet heavy metalu, zręcznie mieszający elementy melancholijne z dynamicznymi.

Zadebiutowali w 2010 albumem "Crimea" nagranym we współpracy z Magnusem Lindbergiem, na co dzień gitarzystą Cult of Luna. Dwa lata później ukazał się album „The Quietest Place on Earth” jednak jego sukcesy i dobre recenzje przyćmiło samobójstwo jednego z założycieli formacji - wokalisty Chrisa Torpy'ego.

Zespół zawiesił działalność, ale w końcu postanowił nagrać nowy materiał w hołdzie zmarłemu koledze. Krążek "Departure Songs" ukazał się w lecie 2015 roku jako instrumentalny koncept-album o tragicznych losach bohaterskich ludzi, którzy poświęcili swoje życie dla dobra ludzkości lub w imię postępu.

Album zyskał olbrzymią popularność – w ankiecie największej post-rockowej społeczności na Facebooku zajął 4. miejsce w podsumowaniu 2015 roku. We Lost The Sea ustąpili tylko tuzom gatunku – Caspianowi, God Is An Astronaut i Godspeed You! Black Emperor.

Po latach ciężkich przeżyć zespół stał się jednym z największych odkryć na post-rockowej scenie i aby zbudować swoją pozycję odwiedzi nasz kontynent w ramach pierwszej europejskiej trasy!

MENISCUS (post-rock/Australia)
http://meniscusband.com/
http://www.youtube.com/user/meniscusmusic

Meniscus to australijski kwartet. Zespól powstał w 2005 roku, a świat poznał ich dzięki EP-ce "The Absence of I" (2007), która zebrała entuzjastyczne recenzje tak znanych serwisów jak The Silent Ballet czy Sputnik Music.

Mimo mocnego debiutu zespół znalazł się na krawędzi rozpadu niecały rok później. Po zmianach personalnych grupa wróciła do aktywnej działalności koncertowej i prac w studiu, żeby w 2011 wydać debiutancki album „War of Currents”, także świetnie przyjęty w post-rockowych kręgach.

Prawie pięć lat zajęło kapeli przygotowanie kolejnego LP - "Refractions" - który zbiera tej jesieni zasłużone pochwały i pozytywne recenzje. Muzycy po raz drugi zawitają do Europy i po raz drugi pojawią się na koncercie w Warszawie!

Dla Fanów: Sleepmakeswaves, Jakob, If These Trees Could Talk

DUMBSAINT (post-metal/prog rock/Australia)
https://facebook.com/dumbsaint
https://dumbsaint.bandcamp.com/

Dumbsaint to kolejna muzyczna perełka z Australii, dla fanów nieco cięższych brzmień bowiem kapela porusza się głównie w ramach post-metalu i prog rocka.

Kwartet z Sydney specjalizuje się w łączeniu swojej muzycznej twórczości z samodzielnie wyreżyserowanymi i zarejestrowanymi klipami.

Polecamy fanom ISIS, Russian Circles i Toe.

30 maja 2017 (wtorek)
We Lost The Sea, Meniscus, Dumbsaint
Bilety:
40 PLN (zwykły)
45 PLN (kolekcjonerski, ograniczona pula)
50 PLN (w dniu koncertu)
Bilety w przedsprzedaży dostępne wyłącznie w serwisie Bilety24.pl - bit.ly/wltswwa

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły