Ohlsson
Paradoks
Recenzje :

Thin Lizzy - Chinatown

Chinatown, Thin Lizzy, rock, Phil Lynott

Motyw przewodni zamyka się jednak w grafice, tytule i numerze tytułowym, bo piosenki Thin Lizzy jak zawsze traktują o smutkach i uciechach życia i prezentują szeroką perspektywę muzycznych nastrojów. Nie brak tu i przebojów, którymi są „Killer On The Loose”, gdzie oprócz melodyjnych wokali i złowrogich monologów, jest mnóstwo ostrego, rockowego grania i przede wszystkim „Genocide”, który jest najbardziej porywającym kawałkiem na płycie: „There are people round here that are right, there are people round here that like to sleep at night.”

Phil Lynott wykazuje się tu swoim mistrzostwem wokalnym, ale nie tylko tu. Jak zawsze potrafi przeprowadzić słuchacza przez sinusoidę nastrojów, od wesołego i pełnego wolności „Having A Good Time”, przez sentymentalne „We Will Be Strong” i „Hey You”, aż do łagodnego i tęsknego „Didn’t I”.

Pisząc o Thin Lizzy nie sposób nie wspomnieć o specyficznym stylu grania tego zespołu. Na pierwszy rzut ucha ta muzyka wcale nie jest mocna. Również przez ten liryczny głos, sprawiają wrażenie, jakby otaczała ich taka aura wzruszającej łagodności. Jednak wchodząc głębiej w te piosenki, można odkryć w nich niesamowite pokłady rockowej ekspresji i instrumentalnego rzemiosła. Muzyka Thin Lizzy płynie pięknym, melodyjnym nurtem, ubarwionym wartkimi riffami i wirami solówek, wyłaniających się pośród meandrów nostalgii i rozlewisk spokoju. Wszystko to sprawia, że „Chinatown” jest kolejną perełką i pełnym emocji dziełem tego wyjątkowego zespołu.

Tracklista:

01. We Will Be Strong
02. Chinatown
03. Sweetheart
04. Sugar Blues
05. Killer On The Loose
06. Having A Good Time
07. Genocide
08. Didn't I
09. Hey You

Wydawca: Vertigo (1980)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły