Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

The Sixpounder zapowiada nowy album

thrash, rock and roll

The Sixpounder - jedna z najciekawszych formacji metalowych na polskim rynku muzycznym - kończy pracę nad materiałem na trzeci album. Premiera trzeciej płyty The Sixpounder planowana jest jeszcze w tym roku. Fani zespołu będą mogli jednak usłyszeć nowe utwory jeszcze w tym tygodniu bowiem muzycy zamierzają uchylić rąbka tajemnicy na żywo podczas najbliższej trasy koncertowej w towarzystwie: Illusion, Afromental, Power of Trinity oraz Coria!

- Materiał na trzeci album zaczął powstawać chwilę po premierze drugiej płyty. - opowiada gitarzysta The Sixpounder, Paul Shrill - Uwielbiam komponować nowe rzeczy, a pomysłów nie brakuje. W tym momencie kończymy nagrywanie i lada moment ścieżki powędrują do Szwecji, do Daniela Bergstranda. To dla nas ogromna nobilitacja, że będziemy mieli przyjemność współpracować z tak dużym producentem, który odpowiedzialny jest za brzmienia płyt m.in. Meshuggah, In Flames, czy Behemoth. Nie mogę się doczekać, kiedy usłyszę finalny efekt naszej pracy! - podkreśla muzyk.

- Ciężko wypowiadać się obiektywnie o własnym materiale, ale komponowanie go to była prawdziwa przyjemność! - dodaje - Trochę zmieniło się moje podejście do muzyki. Zaczęły mi być bliższe albumy, na których słyszę zespół, a nie ogromną produkcję, po której nie wiadomo, czy kapela będzie w stanie to udźwignąć na koncercie. Na tej płycie będzie zdecydowanie więcej rock and roll’a. - kończy.

The Sixpounder to obecnie jedna z najciekawszych formacji metalowych na polskim rynku muzycznym. Zespół ma na swoim koncie występ u boku takich sław jak Motorhead, Behemoth, Entombed, Bullet for My Valentine, czy Soilwork, a także trasy koncertowe z Acid Drinkers, Vader oraz Decapitated. Wrocławskiego składu nie zabrakło także podczas największych polskich festiwali w tym m.in. Przystanek Woodstock, Metal Fest, czy Ursynalia. Jako jeden z nielicznych polskich zespołów, The Sixpounder reprezentował także nasz kraj na największym festiwalu metalowym w Europie - Wacken Metal Festival. Szersza publiczność może kojarzyć grupę także z udziału w popularnym programie Must be the Music, gdzie muzycy zaszli do ścisłego finału.

Komentarze
zsamot : Szkoda, że akcja na wspieram.to się nie udała.
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły