Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Video :

The Shipyard - We Will Sea

The Shipyard, We Will Sea, Made In Poland, cold wave, alternative rock31 sierpnia to data premiery debiutanckiego krążka formacji The Shipyard, zatytułowanego "We Will Sea". Zespół powstał z inicjatywy Piotra Pawłowskiego - basisty, kompozytora i autora tekstów znanego z legendarnego zimnofalowego Made In Poland, który jesienią 2010 roku w związku z prowadzonym przez siebie projektem w branży stoczniowej postanowił zamieszkać w Trójmieście. Muzycy poruszają się w przestrzeni pomiędzy zimną falą, shoegaze, po cięższe odmiany rocka alternatywnego. Już teraz można zobaczyć teledysk do zapowiadającego nowy album utworu "Downtown".
W tej Stoczni wodowane są muzyczne torpedy na miarę 21 wieku. Formacja The Shipyard powstała w 2011 roku w Trójmieście. Jedynym muzykiem, którego Piotr Pawłowski tu znał, był perkusista Filip Gałązka, doskonale znany z zespołów Tymon & The Transistors, Brygada Kryzys czy Izrael. Po wspólnym występie na jednej z sopockich paprykowych żywych śród zgodnie stwierdzili, iż warto kontynuować przepływ nadmorskiej dźwiękowej energii. Wkrótce dołączyła do nich Nela Gzowska (Kobiety), którą Piotr zobaczył na scenie w innym projekcie Filipa – Sound of Pixies. Gdy powstały pierwsze szkice muzycy zaproponowali współpracę wokaliście Rafałowi Jurewiczowi (również Sound Of Pixies). We wrześniu 2011 roku do składu dołączył Michał Miegoń (Kiev Office, Karol Schwarz All Stars). Tym samym można mówić o nowej trójmiejskiej supergrupie. The Shipyard to ściana potężnego brzmienia malowana zarówno z dozą melancholii i marzycielstwa My Bloody Valentine czy Slowdive, ale i dekonstruowana ze wściekłością Killing Joke.

"To są naprawdę przebojowe piosenki, które zostają w głowie na dłużej, ale są one zaaranżowane w sposób typowy dla muzyki niezależnej. To nie jest ładne, ugładzone. To brzmi jak zespół nie z Polski" - powiedział Piotr Pawłowski w jednym z wywiadów.

http://theshipyard.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/pages/The-Shipyard

Teledysk do utworu "Downtown" można zobaczyć tutaj.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły