Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Video :

The Shipyard - Water On Mars

The Shipyard, Water On Mars, post punk, cold wave, punk, shoegaze

"Water On Mars" to tytuł drugiego albumu powstałej w Trójmieście formacji The Shipyard, który będzie miał swoją premierę podczas koncertów: w Gdańsku w B90 28 marca oraz w Warszawie w klubie kosmos kosmos 30 marca 2014 roku. Tymczasem w oczekiwaniu na płytę, można w sieci zobaczyć teaser zapowiadający nowy krążek. Grupa The Shipyard powstała w 2011 roku i porusza się w przestrzeni pomiędzy zimną falą, shoegaze, po cięższe odmiany rocka alternatywnego.

Zespół powstał z inicjatywy Piotra Pawłowskiego - basisty, kompozytora i autora tekstów znanego z legendarnego zimnofalowego Made In Poland, który jesienią 2010 roku w związku z prowadzonym przez siebie projektem w branży stoczniowej postanowił zamieszkać w Trójmieście. Jedynym muzykiem, którego Piotr Pawłowski tu znał, był perkusista Filip Gałązka, doskonale znany z zespołów Tymon & The Transistors, Brygada Kryzys czy Izrael. Po wspólnym występie na jednej z sopockich paprykowych żywych śród zgodnie stwierdzili, iż warto kontynuować przepływ nadmorskiej dźwiękowej energii. Wkrótce dołączyła do nich Nela Gzowska (Kobiety), którą Piotr zobaczył na scenie w innym projekcie Filipa – Sound of Pixies. Gdy powstały pierwsze szkice muzycy zaproponowali współpracę wokaliście Rafałowi Jurewiczowi (również Sound Of Pixies). We wrześniu 2011 roku do składu dołączył Michał Miegoń (Kiev Office, Karol Schwarz All Stars). Tym samym można mówić o trójmiejskiej supergrupie. The Shipyard to ściana potężnego brzmienia malowana zarówno z dozą melancholii i marzycielstwa My Bloody Valentine czy Slowdive, ale i dekonstruowana ze wściekłością Killing Joke.

Obecny skład:

Rafał Jurewicz – Wokal, Klawisze

Michał Miegoń – Wokal, Gitara

Piotr Pawłowski – Bass, Klawisze

Michał Młyniec – Perkusja

The Shipyard odwiedzili szereg klubów oraz festiwali (między innymi Katowicki Off Festival, Przystanek Olecko i inne). W tym roku zdobyli też grand prix na festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego oraz główna nagrodę podczas turnieju SkrzydlateWiosło w Piszu.

Napędza ich zapach morza i dźwięk giętej portowej stali.

The Shipyard "Water On Mars" album teaser

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły