Killing Joke
Zadra
Muzyka :

The Neal Morse Band na jedynym koncercie w Polsce

The Neal Morse Band, Neal Morse, Mike Portnoy, Randy George, Eric Gillette, Bill Hubauer, progressive rock, The Similutude of a Dream

Firma Music Landscapes Productions zaprasza na wyjątkowy koncert – An Evening With The Neal Morse Band. 28 marca 2017 roku w warszawskiej Progresji zawita zespół w składzie Neal Morse, Mike Portnoy, Randy George, Eric Gillette, Bill Hubauer. Legendy rocka progresywnego zaprezentują swój nowy materiał z najnowszego podwójnego koncept-albumu „The Similutude of a Dream”. Premiera płyty miała miejsce 11 listopada 2016 roku. Kariera Neala Morse’a obejmuje trzy dekady dokonań muzycznych, a The Neal Morse Band jest jego najnowszym zespołem. 

Przez te wszystkie lata Morse związany był z wieloma grupami, takimi jak: Spock’s Beard, Flying Colors oraz Transatlantic, jednak najbardziej owocna i najważniejsza okazała się jego współpraca z perkusistą Mike’m Portnoyem – byłym muzykiem Dream Theater, znanym także z The Winery Dogs i Twisted Sister.

Morse i Portnoy wspólnie założyli już cztery zespoły, ale to The Neal Morse Band działa najdłużej i jest najbardziej twórczy. Przez wszystkie lata swojej działalności Morse, Portnoy szukali odpowiednich muzyków, z którymi Neal mógł rozwijać swoją karierę solową. Morse, Portnoy i Randy George w 2012 roku zorganizowali przesłuchania, których celem było wyłonienie pozostałych członków zespołu. Po trzech dniach przesłuchań do grupy dołączyli ostatecznie Bill Hubauer i Erick Gillette. Cała wspaniała piątka w 2014 roku wydała płytę "The Grand Experiment", a rok później na DVD/2 CD ukazała się płyta koncertowa "Alive Again".

The Neal Morse Band jeździ w trasy koncertowe po całym świecie niemalże co rok, a jego popularność ciągle rośnie, bo gdziekolwiek się uda, zdobywa rzesze nowych fanów. Zespół grał już w Ameryce Północnej, Środkowej, w Europie, Izraelu, Meksyku i Indiach. Najbliższa trasa koncertowa rozpoczęła się 15 stycznia 2017 roku koncertem w Nashville, w stanie Tennessee – mieście, w którym obecnie mieszka Morse.

BILETY:

– przedsprzedaż 99 zł (Biletomat, Ticketpro, Empik, Media Markt, Saturn)

– w dniu koncertu 109 zł

– bilety kolekcjonerskie (Progresja):

100 zł (przedsprzedaż)

110 zł (w dniu koncertu)

The Neal Morse Band przedstawia słuchaczom nową płytę: „The Similutude of a Dream” – album koncepcyjny, którego premiera miała miejsce 11 listopada. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Radiant Records za pośrednictwem Metal Blade Records/Sony.

Jest to już ósma płyta studyjna nagrana wspólnie przez Morse’a, Portnoya oraz George’a, a zarazem druga płyta obecnego składu The Neal Morse Band. Na stronie internetowej czasopisma Prog miał także premierę teledysk tekstowy do utworu „Overture”, który jest także dostępny na oficjalnym kanale zespołu w serwisie YouTube.

Album jest dostępny w różnych wersjach: w wydaniu dwupłytowym, w Edycji Specjalnej składającej się z dwóch płyt CD oraz DVD „The Making Of A Dream”, a także na trzech płytach winylowych, do których zostaną dołączone płyty CD.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły