Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Dir En Grey na jedynym koncercie w Polsce

Dir En Grey, rock, metal, Arche

Knock Out Productions prezentuje koncert japońskich metalowców z Dir En Grey. Ta pochodząca z Osaki formacja wystąpi 18 maja 2015 roku w Warszawie. Na scenie Progresji zespół zaprezentuje niezwykle energetyczną mieszankę dźwięków z najbardziej oddalonych od siebie krańców muzyki metalowej. Trudno jednoznacznie ich zaklasyfikować, co podkreślają nawet znawcy muzyki z Kraju Kwitnącej Wiśni. Pomimo tego, a może właśnie z tego powodu, Dir En Grey ma mnóstwo wiernych fanów poza ojczystą Japonią. Bardzo dużo jest ich również w Polsce.

Kapela z Osaki, istniejąca już 18 lat, wielokrotnie gościła w naszym kraju. Grała koncerty klubowe i festiwalowe, za każdym razem będąc przyjmowaną entuzjastycznie. Japoński rock i metal ma bowiem u nas pokaźne grono odbiorców, a nawet fanatycznych wielbicieli, którzy na wylot znają dokonania swych idoli, a na ich piosenki reagują na pograniczu totalnej ekstazy. Kyo (wokal), Kaoru (gitara), Die (gitara), Toshiya (gitara basowa) i Shinya (perkusja) na pewno za każdym razem to zauważyli i dobrze pamiętają, jakie Dir En Grey zrobił wrażenie na polskich fanach. Dlatego od lat nie pomijają Polski w rozpisce europejskiej trasy.

Niebawem Japończycy zjawią się nad Wisłą ponownie. Powód mają konkretny, bo pod koniec 2014 roku ukazała się kolejna studyjna płyta Dir En Grey, "Arche", pierwsza po blisko czterech latach przerwy. Właśnie ten materiał japońska kapela będzie promować w Progresji. 

Zagrają:

DIR EN GREY (Japonia) eklektyczny metal

Kiedy: 18 (poniedziałek) maja 2015

Gdzie: Warszawa - Progresja, ul. Fort Wola 22

Bilety: 110 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu

Zaprasza Knock Out Productions.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły