Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Gorgoroth na jedynym koncercie w Polsce

Już 17 maja w warszawskiej Progresji będzie można po raz kolejny w naszym kraju zobaczyć formację Gorgoroth. To jedna  z najbardziej znanych metalowych formacji, która na muzycznym rynku działa już od 1992 roku. Nazwa grupy nawiązuje do krainy, jaką wykreował J.R.R. Tolkien w mitologii Śródziemia. Formacja posiada na swoim koncie 8 studyjnych albumów, z czego ostatni, "Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt" ukazał się w 2009 r.
Grupa zadebiutowała na muzycznej scenie w 1994 roku, za sprawą krążka "Pentagram", na którym gościnnie pojawił się basista Emperora - Samoth, jednak prawdziwym sukcesem zespołu okazał się ich drugi album, "Antichrist" (1996 r.), gdzie za bębnami usiadł Frost z Satyricona i właśnie po wydaniu tej płyty, grupa wyruszyła na wspólne trasy z takimi uznanymi formacjami jak Cradle Of Filth, Satyricon czy Dissection. Kolejny album, "Under The Sign Of Hell", ukazał się w 1997 roku i zaowocował pierwszą europejską trasą koncertową zespołu, a już rok później na rynku ukazał się kolejny krążek - "Destroyer". Na następnym albumie - "Incipit Satan' (2000 r.) grupa znacznie urozmaiciła i wzbogaciła swoje brzmienie o elementy progresywne, industrialne, noise i dark ambientowe, jednak już na kolejnym wydawnictwie - "Twilight Of The Idols" (2003) Gorgoroth powrócił do swoich korzeni i przygotował solidną porcję metalowych dźwięków. W 2006 roku ukazał się krążek "Ad Majorem Sathanas Gloriam", za który to album zespół doczekał się nominacji do norweskich nagród muzycznych Spellemannprisen, w kategorii muzyki metalowej. W zeszłym roku wydana została reedycja płyty "Under the Sign of Hell 2011" i grupa w towarzystwie polskiej formacji Vader, promowała ten album w listopadzie i grudniu na europejskiej trasie koncertowej. Natomiast już w maju i w czerwcu Gorgoroth jeszcze raz przetoczy się przez Stary Kontynent i tym razem wystąpi również w Polsce, 17 maja zespół zagra w warszawskiej Progresji. Grupie towarzyszyć będzie amerykańska formacja Abigail Willimas, która na muzycznej scenie istniej od 2004 r. i promować będzie swój najnowszy, trzeci juz w dorobku album "Becoming"

Uwaga! Organizator koncertu informuje, że koncert może zawierać treści uznawane za kontrowersyjne i w związku z tym uczestnik koncertu nie będzie z tytułu tych treści występował z jakimikolwiek roszczeniami przeciwko organizatorowi. Szczegóły imprezy w naszym kalendarium.
Komentarze
lord_setherial : No zobaczymy,czas pokaże. Bez Gahla to już nie ten sam zespół...
Gorg666 : Będzie kolejna sensacja jak to było z koncertem w Krakowie. Troc...
lord_setherial : Będzie kolejna sensacja jak to było z koncertem w Krakowie.
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły