Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Wywiady :

Standardowy zespół, niestandardowe brzmienia - wywiad z zespołem Standard B

Standard B, rock, Dawid Kubicki

Standard B - to młody polski zespół rockowy ze Skarżyska-Kamiennej, jak sam mówi, inspirowany głównie polską muzyką lat osiemdziesiątych (choć nie tylko). Zespół specjalizuje się w łączeniu chwytliwej melodii i rockowej zadziorności. Skąd się wzięli i dokąd zmierzają? Zapraszamy do wywiadu z Dawidem Kubickim, gitarzystą i Michałem Mędakiem, wokalistą.

Jak zaczęła się Wasza historia?

Dawid: Cóż... Dawno, dawno temu w umysłach dwóch kumpli z liceum, zafascynowanych polskim rock’n rollem lat 80, pojawiła się nieśmiała idea sformowania własnego zespołu. Ci dwaj to ja i Michał Rola, manager grupy. Słuchaliśmy kapel takich jak Oddział Zamknięty, Perfect, Lady Pank, Kult, T.Love, Dżem, etc. i też tak chcieliśmy grać. To było naszym marzeniem i celem, który zrealizowaliśmy troszkę później. Właściwy (i oficjalny) nasz początek to Wrzesień 2015, choć warto zaznaczyć, że próby odbywały się regularnie już od roku.

 

Skąd wzięła się nazwa Standard B?

Dawid: Skoro już inspirowaliśmy się latami 80, mieliśmy jak najbardziej polskie teksty, to i nazwa musiała być swojska, ale i do wymówienia w dowolnym języku, dobrze brzmiąca, bardzo symboliczna oraz oddająca ducha i charakter naszego zespołu.

 

Na kiedy planujecie premierę waszego pierwszego albumu?

Dawid: Docelowo ma to być Grudzień tego roku. To fajny termin, bo nasz mini album będzie w pewnym sensie prezentem zarówno dla fanów, jak i dla nas samych. 

Jak przebiegały nagrania w studiu?

Michał: Nagrania w studio przebiegały bardzo dobrze. W świetnej atmosferze z super ludźmi. Bardzo miło zaskoczył mnie (jak również całą ekipę) Witek (właściciel studia), który przywitał nas bardzo miło i sprawił, że nasz pobyt w studiu był bardzo udany. Swoja drogą Witek to swój chłop. 

Ile piosenek ukaże się na waszej EPce i czego fani mogą się spodziewać?

Dawid: Ma to być mała prezentacja naszej twórczości w postaci czterech, może sześciu utworów studyjnych, zalążek i przedsmak tego co znajdzie się na płycie długogrającej. Nie wykluczamy ponadto jakiegoś nagrania z występu, jesteśmy bardzo koncertowym zespołem i dobrze byłoby to zaakcentować.

Gdzie i kiedy będziemy mogli Was usłyszeć na koncertach?

Michał: Aktualnie pracujemy nad nowymi utworami, które będziemy chcieli zaprezentować szerszej publiczności. Bardzo możliwe, że pod koniec listopada lub na początku grudnia nasi fani będą mieć możliwość usłyszenia naszego nowego materiału w różnych miastach w naszych najbliższych okolicach.

Gdzie gra się lepiej? Przed własną publicznością czy poza miastem?

Michał: Dla mnie nie ma większego znaczenia czy gramy u siebie, czy na wyjeździe. Najważniejsze jest to, że możemy grać dla wszystkich ludzi, którym możemy przedstawić nasz materiał i nasz pomysł na muzykę rockową. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że zaszczepimy naszą muzykę w sercach ludzi bo jest ona bardzo melodyjna, i bardzo szybko wpada w ucho :)

A jest jakiś koncert, który wyjątkowo zapadł Ci w pamięć?

Michał: Każdy koncert na którym jest moja dziewczyna Agnieszka jest bardzo wyjątkowy. A koncert, który zapadł mi w pamięć...(niech pomyślę) to koncert na zlocie motocyklowym w Bocheńcu. Pamiętam jak przyjechaliśmy i pierwsze słowa, które wypowiedzieliśmy to "...co my tu robimy...". Zobaczyliśmy wszystkich ludzi, którzy przyjechali na zlot i stwierdziliśmy wszyscy, że tam nie pasujemy. Po kilkunastu minutach przekonaliśmy się, że możemy czuć się jak w rodzinie. Mieliśmy grać godzinę a graliśmy ponad półtorej czego wymagał organizator i publiczność. Bardzo miło wspominam ten koncert ponieważ czułem się jak u siebie, a najważniejsze jest to, że nasza muzyka trafiła w gusta ludzi, którzy przyjechali na zlot. 

Jakimi słowami zaprosilibyście swoich fanów na wasze koncerty?

Standard B gra dla wszystkich tych, którzy lubią fajne melodie, niebanalne teksty i ciekawe brzmienia. Wbijajcie na koncerty, słuchajcie nas na YouTube i śledźcie nasz profil na FB, bo będzie się działo ;-) . Pozdro.

W skład zespołu wchodzą : Wokal - Michał Mędak,  Gitara - Dawid Kubicki, Gitara basowa - Tomasz Guzikowski, Perkusja - Artur Kubicki

 

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły