Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

SpaceFest! 2013

SpaceFest! to festiwal muzyki shoegaze, space rock i alternative, na który składają się koncerty, warsztaty dla muzyków z Polski i zagranicy, spotkania z legendarnymi wykonawcami alternatywnymi, konkurs dla młodych zespołów, wydawnictwa płytowe. SpaceFest! nie jest typowym festiwalem. Organizatorzy chcą przełamać klasyczną festiwalą formułę i wprowadzić do projektu takie elementy, jak współpraca z zagranicznymi muzykami, wspólne warsztaty, promocja nowych zespołów, akcje artystyczne, wydawanie płyt z muzyką stworzoną podczas festiwalu oraz radosna integracja muzyków i uczestników SpaceFestu. Główna część koncertowa odbędzie się 6-7 grudnia 2013 w Gdańsku w Klubie Żak.

W ciągu dwóch dni organizatorzy zaprezentują 10 koncertów wykonawców z całego świata na dużej scenie oraz serię mniejszych składów i setów DJ-skich na małej scenie tanecznej klubu Żak. Jedną z najwiękjszych atrakcji festiwalu będzie występ kolektywu warsztatowego, stworzonego specjalnie na potrzeby festiwalu, pod przewodnictwem Laetiti Sadier z grupy Stereolab. Zespół składający się z 12 muzyków wykona utwory skomponowane w trakcie 4-dniowych warsztatów przeprowadzonych w CSW Łaźnia. Każdy dzień festiwalu będą otwierały koncerty zespołów wybranych w ramach ogólnopolskiego konkursu. W przerwach pomiędzy koncertami zaplanowano pokazy filmów, wideoklipów, spotkania z legendarnymi muzykami, które będą stanowiły dodatkową atrakcję dla uczestników wydarzenia.

Podobnie jak w dwóch pierwszych edycjach SpaceFestu również w trzeciej organizatorzy zarezerwowali w line upie miejsce dla młodych zespołów grających shoegaze, space rock lub muzykę alternatywną nawiązującą do tych gatunków. Co ważniejsze, w tym roku trójmiejskiej publiczności będą miały okazję zaprezentować się aż dwa młode zespoły. Z dniem 2 sierpnia 2013 rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń od grup zainteresowanych występem na grudniowym SpaceFescie. Organizatorzy czekają na nie do 30 września 2013. Czteroosobowe jury przesłucha nadesłane materiały i wybierze dwie najciekawsze grupy, które zagrają 6 i 7 grudnia w Gdańsku. Jeśli więc chcecie zagrać na festiwalu koniecznie przyślijcie nam swoją muzykę. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa na oficjalnej stronie imprezy.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły