Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Ray Wilson już we wrześniu w Łodzi

W piątek 20 września 2013 roku będzie miał miejsce niezwykły koncert. Ray Wilson & Quartet wykona największe przeboje Genesis. W programie nie zabraknie autorskich kompozycji szkockiego wokalisty. W Teatrze Muzycznym zabrzmią: „Another Day In Paradise”, “No Son Of Mine”, “Mama”, “Change”, “Invisible Touch”, “Ripples” czy “In The Air Tonight”. Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Jest kompozytorem, autorem tekstów, ceniony zwłaszcza za swoją sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. 

Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, bo w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów całego świata. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami i zespołami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions. W tym roku Ray Wilson świętuje 20 rocznicę pracy artystycznej - wydania pierwszego albumu (1993-2013).

Co Ray Wilson sądzi o miłości i roli kobiet w jego życiu? - "Miłość jest dla mnie wszystkim… A kobiety… Kobiety w moim życiu kojarzą mi się z nagrodą, wyzwaniem, kompromisem, radością, frustracją, pożądaniem i namiętnością. Bez kobiet, połowa piosenek na Świecie w ogóle by nie powstała. Myślę, że ten fakt przemawia sam za siebie" – mówi wokalista.

Łódzki koncert odbędzie się o godz. 20.00, w piątkowy wieczór, 20 września 2013 r. w Teatrze Muzycznym (ul. Północna 47/51). 

Parę lat temu Ray Wilson zamieszkał w Polsce. Otrzymał z rąk Prezydenta Akt Nadania Tytułu Ambasadora Poznania. Artysta jest również założycielem działającej na terenie Poznania Fundacji Raya Wilsona, podejmującej działania z zakresu pomocy młodym ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Bilety na wydarzenie w cenach: 80, 90 i 100 zł.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły