Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Puff Purple - Puff Purple In Rock

Puff Purple, Puff Purple In Rock, Deep Purple, Antagonism, SG Records, Ibridoma

Z Puff Purple już kiedyś się zetknąłem, bo z SG Records dotarł do mnie ich singiel. Już wtedy byłem w niezłym szoku, ale że singiel to za mało na recenzję, to nie dzieliłem się swoimi wrażeniami. Teraz natomiast wydali prawie półgodzinną EPkę, która, muszę przyznać, zrobiła na mnie spore wrażenie. Jak informuje promocyjne wydanie jest to zbiór kreskówkowych soundtracków jakich nigdy nie słyszeliście. I to jest zdecydowanie prawda. Czegoś takiego w życiu nie słyszałem.

 

Nazwa zespołu i tytuł płyty jednoznacznie są odniesieniem do Deep Purple, ale nie mam pojęcia z jakiego powodu, bo z tym zespołem nie ma tutaj nic wspólnego. Same puffy natomiast to są włoskie smerfy. I tu już dochodzimy do sedna sprawy bo Puff Purple to nic innego jak heavy metalowe przeróbki piosenek z bajek. Taki heavy metal dla przedszkolaków. Takie italo disco z prądem, albo wkurwione Piccolo Coro. Gitary cisną, perkusja wali, a wokale jak żywcem z Al Bano & Romina Power. Morda do tego sama się cieszy, człowiek łapie się za głowę i myśli: „Kurwa, co tu się dzieje?” Melodyjne to, mega przebojowe, normalnie zajebiste. Takie „Capitan Harlock”, „La Fabbrica Dei Mostri” albo „Cavalieri Dello Zodiaco” po prostu rozbrajają. Wokali dużo różnych damskich i męskich, w „Tasmania” pojawia się jakieś charczenie, a w „Insuperabili X Men” bohater tytułowy uwypuklony jest nawet growlingiem. Zresztą to jest kolejny niezły numer.

Wiele osób się obruszy i to wyśmieje, że to kicz i popelina. Pewnie tak, ale mi się to podoba. Oczywiście nie traktuję tego poważnie i odbieram tak dla jaj. Ale dodam, że w projekt zaangażowane są znane postaci włoskiej sceny metalowej z takich zespołów jak Ibridoma i Antagonism. Ja polecam wszystkim na poprawienie humoru. Miłej zabawy.

 

Tracklista:

01. Rossana
02. Cavalieri Dello Zodiaco / Il Ritorno Dei Cavalieri Dello Zodiaco
03. Mila E Shiro Due Cuori Nella Pallavolo
04. Jeeg Robot D’ Acciaio
05. Tazmania
06. Che Campioni Holly E Benji
07. Capitan Harlock / Ufo Robot
08. La Fabbrica Dei Mostri
09. Insuperabili X Men‎

Wydawca: SG Records (2015)

Ocena szkolna: 4+

Komentarze
alagner : Khem, aż mi się skojarzyło z naszego podwórka... https://www.yo...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły