Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Pokaz filmu Axion przed koncertami Archive w Polsce

Axion, Archive, rock, trip hop, psychodelic, shoegaze

W związku ze zbliżającą się trasą formacji Archive organizatorzy ogłosili, że tuż przed koncertami grupy zostanie wyemitowany film „Axiom”. Zespół Archive zagra w Polsce cztery koncerty: 26 marca w krakowskim Teatrze Łaźnia, 27 marca na warszawskim Torwarze, 28 marca w B90 w Gdańsku (koncert wyprzedany!) oraz 29 marca w poznańskiej Hali nr 2 MTP. W sprzedaży pozostały ostatnie bilety na występy w Krakowie, Poznaniu i Warszawie. 30 marca Archive zagrają koncert w Studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce (specjalny kameralny koncert dla 150 widzów)

Krótkometrażowy obraz "Axiom" został nakręcony przez członków zespołu we współpracy z hiszpańskim kolektywem NYSU. Film podzielony jest na siedem rozdziałów, każdy z nich odpowiada jednemu utworowi pochodzącemu z płyty o tej samej nazwie (“Distorted Angels”, “Axiom”,“Baptism”, “Transmission Data Terminate”, “The Noise of Flames Crashing”, “Shiver” i“Axiom (Reprise)"). „Axiom” to miasto leżące na bezludnej wyspie, otoczonej wzburzonym morzem. Przed niebezpieczeństwem i złem płynącym ze świata zewnętrznego chroni je wielki dzwon oraz jego echo.

Jak dodaje dyrektor NYSU Jesus Hernandez: „Zespół Archive nagrał fantastyczny materiał, który posłużył jako scenariusz do filmu. Nasza rola sprowadziła się do stworzenia wizualnego tła dla muzyki. Był to najbardziej ekscytujący projekt w jakim brałem udział”.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły