Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Odrodzony Oberschlesien - Dali na Fol

Oberschlesien, metal, industrial metal

Po kilkumiesięcznej przerwie na scenę wraca zespół Oberschlesien. Pomysłodawca i założyciel zespołu, Marcel Różanka, przedstawia zupełnie nowy skład grupy i zapowiada powrót do korzeni zespołu, zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. "Kiedy marzyłem o założeniu zespołu Oberschlesien, jeszcze na długo zanim zacząłem szukać muzyków do tego pomysłu, jedno mi przyświecało, było dla mnie jasne i niepodważalne - mój zespol ma grać po Śląsku i z szacunkiem do tożsamości Śląskiej we wszystkich aspektach z tym związanych" - mówi Marcel.

"Każdemu, kogo zapraszałem do zespołu, to mówiłem i musiał to akceptować. Muszę powiedzieć, że do pewnego momentu istnienia zespołu się to udawało... niestety do czasu, aż zmęczenie materiału i narastająca odmienna wizja zespołu uniemożliwiły dalszą współpracę. Niestety nasze drogi się rozeszły i moim zdaniem, zadziałało to jak odrodzenie, a zarazem wręcz objawienie Oberschlesien, ponieważ mogłem powrócić do korzeni i odnowić a zarazem poprawić niektóre rzeczy na lepsze" - dodaje.

Ciężkie gitarowe brzmienie, wzbogacone przemyślaną, nowoczesną elektroniką, koncerty, które można określić niemalże jako teatralne show i prawdziwe, skłaniające do refleksji, teksty w języku śląskim, sprawiają, że Oberschlesien ma ogromne grono oddanych fanów, którzy z niecierpliwoscią czekają na powrót na scenę i nowe kompozycje. Marcel Różanka zapowiada jednak pewne zmiany - jak sam twierdzi - na lepsze.

"Po tej rewolucji nowy skład zespołu zbudowałem z całkowicie świeżej młodej krwi, ale nie do końca - powrócił Mateusz Buhl - mój pierwszy klawiszowiec, z którym zakładałem zespół i z którym stworzyłem wiele naszych utworów. Jeśli chodzi o dalsze zmiany to na pewno zmieni się nieco formuła brzmieniowa - chcę jej nadać bardziej nowoczesnej konwencji. Oczywiście będzie dalej industrialnie, tylko mocniej. Po raz pierwszy w historii, zespół będzie miał teraz dwóch wokalistów, pojawią się elementy rapu i nie tylko."

Ważnym elementem Oberchlesien jest image, a także oprawa sceniczna koncertów i tutaj także Marcel zapowiada pewne zmiany - "Nasza stylizacja i sceniczność też ulegnie metamorfozie... nie będzie już tylko czarno-biało albo czarno-srebrno, pojawią się inne barwy - złoto, miedź, rdza, kolor żółty i wiele innych."

Pierwszy koncert Oberschlesien w nowym składzie, podczas którego zaprezentowane zostaną trzy nowe utwory, jak również najbardziej rozpoznawalne kompozycje zespołu, odbędzie się 13 października w Centrum Kultury w Chorzowie.

"Jeżeli szukacie fest mocy, radości i oczywiście niezapomnianego show to zapraszam na nasze koncerty. Nie zawiedziecie się na pewno. JADYMY DURCH - DALI NA FOL! Jak my to godomy - do zaś!" - mówi Marcel.

Obecnie grupa pracuje nad nowymi utworami, pod czujnym okiem niezwykle utalentowanego producenta i realizatora Jarka Toifl (producenta określanej przez wielu fanow zespołu jako kultowej - debiutanckiej płyty Oberschlesien I) i planuje trasę koncertową.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły