Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Video :

Oberschlesien - premiera teledysku do utworu Bier Mie

Oberschlesien, Bier Mie, rock, industrial, metal

Grupę Oberschlesien tworzy pięciu doświadczonych muzyków, którzy pragną pokazać Śląską tożsamość w nowym świetle. Zainspirowani formacją Rammstein, która śpiewając po niemiecku szybko podbiła światowe rynki muzyczne, Oberschlesien sięga po industrialne brzmienia z mocnymi tekstami śpiewanymi po Śląsku. Efektem są szczere piosenki o radości życia, etosie pracy górnika, rozstaniach i powrotach, ludzkich słabościach, kobietach, motocyklach, czyli o życiu. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że Oberschlesien zmienia stereotyp Śląskości karykaturalnej i często trywialnej.

Oberschlesien mówi o sobie: "chcemy pokazać wszystkim, a najbardziej samym sobie, że można pisać, śpiewać i myśleć po Śląsku. Chcemy zrobić coś normalnego dla Ślązaka i coś ciekawego, innego dla ludzi, którzy ze Śląskiem nie mają, a być może chcieliby mieć coś wspólnego. Dla nich mamy krótkie, życiowe opowieści z głębokim przekazem, twardym akcentem oraz potężnym brzmieniem". 

Dzięki bezpośredniemu kontaktowi muzyków z publicznością wszystkie dotychczas zagrane koncerty, spotykały się z entuzjastycznym przyjęciem. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie wyrażane bezpośrednio przez fanów w internecie, jak również przez media. Należy wspomnieć, że w przeciwieństwie do większości zespołów koncerty Oberschlesien przyciągają publiczność w każdym wieku, jednocząc wszystkie pokolenia.

Skład zespołu: Marcel Różanka – perkusja, Michał Stawiński – wokal, Tomek Dyrda - gitara,  Wojciech Jasielski - gitara basowa, Jacek Krok - instrumenty klawiszowe i elektroniczne.

Teledysk do utworu "Bier Mie" można zobaczyć tutaj.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły