Wracać wciąż do domu Le Guin
Ohlsson
Recenzje :

Mistigo Varggoth Darkestra - Insatiable Moon

Insatiable Moon, Mistigo Varggoth Darkestra, ambient, Knjaz Varggoth, Nokturnal Mortum, Wojnar, Slavia Productions

Właściwie „Insatiable Moon” nie jest regularną płytą Mistigo Varggoth Darkestra, tylko zlepkiem dwóch pierwszych demówek tego ambientowego projektu Knjazia Varggotha z Nokturnal Mortum, z dołączonym niepublikowanym dotąd numerem „The Stardust”. Ponieważ jednak tworzy to spójną całość, ma osobny tytuł, a tych taśm demo, podejrzewam, że nigdy nie zdobędę, postanowiłem potraktować to i opisać jako oddzielny album. Wszystkie nagrania pochodzą z 1996 roku, a zostały wspólnie wydane na kasecie, w Polsce, przez Wojnara, za sprawą jego Slavia Productions. Stało się to w 2000 roku i było zakończeniem działalności tego muzycznego tworu.

Żeby było ciekawiej podana tracklista zaczyna się od strony B, co jest możliwe do ustalenia po zapoznaniu się z czasem trwania utworów i ich podziałem na strony, w internecie. Pierwszy „Hunger Of The Moon” trwa bowiem ponad szesnaście minut i dlatego jest łatwy do rozszyfrowania. Jest to bardzo spokojna i relaksująca, klawiszowa wizja z delikatnym perkusyjnym podkładem. W okładce utwory nazwane są snami i wydaje się to trafnym określeniem. Wszystko jest zacienione, zamglone i jakby dobiegające z oddali lub głębi jakiejś ciemnej otchłani, choć najtrafniej byłoby to nazwać ciemnym lasem. Unosi się nad nim wszechobecna poświata księżyca. Jest ona motywem nie tylko tytułu i okładki, ale też powtarza się w nazewnictwie poszczególnych numerów. Poza tym uświadczamy duchowej egzystencji innych elementów natury, takich jak wschód słońca, gwiezdny pył, deszcz, las, mróz, mgła. Podane to jest w oparach czystości powietrza i głębokiego spokoju.

Trochę nerwowości i chropowatości pojawia się w „Dewillomened”. Jakieś nieokreślone zło zawisło nad polaną. Rozmywa się to zupełnie wraz z nadejściem dźwięcznego „The Rain”, a potem znowu błogość i głęboki sen.

Tracklista:

01. Hunger Of The Moon
02. Sunbirthday
03. The Abyss Of Witches 
04. The Ancient Forest Under Frozen Moon
05. Dewillomened
06. The Rain
07. Serenity
08. Dance Into The Mist
09. The Stardust
10. Fullmoon Over Transylvania

Wydawca: Slavia Productions (2000)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły