Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Video :

Lecter zakrzywia rzeczywistość

lecter, lumen, wszsytko drga, Bereźnicki

Już jest nowy teledysk do drugiego singla z płyty „Lumen” zespołu Lecter. Klip „Wszystko gra” ukazał się 20 września, w dniu premiery albumu. „Lumen” to trzeci studyjny album grupy. 10 zupełnie nowych, dynamicznych kawałków, w których rockowe brzmienie łączy się z melodyjnymi wokalami. Od samego początku zespołowi przyświecała myśl, by stworzyć płytę rytmiczną, gęstą, wciągającą, wręcz taneczną. Dlatego większość piosenek oscyluje w tempach około 130 uderzeń na minutę.

Zwariowany, a nawet surrealistyczny – to słowa które najlepiej określają najnowszą produkcję Lectera. Sam zespół obawiał się publikacji materiału. Dla niektórym obraz może być niezrozumiały, ale inni wczują się w klimat i do końca dnia będą nucić:  „Zmieniam stan skupienia znów, zakrzywiam rzeczywistość, (…) wszystko drga.”

Autorem muzyki i tekstów jest lider zespołu Roman Bereźnicki. - Czekałem na narodziny syna. To bardzo silne doświadczenie, którego wcześniej nie znałem. W głowie kotłowało się tysiące myśli i dźwięków. Z nich utkana jest płyta - mówi muzyk. W warstwie tekstowej mamy więc mieszankę strachu i radości, refleksji i dziecięcej beztroski, euforycznych wzlotów, ale i przyziemnych spraw.

Single promujące wydawnictwo: „Płyń” oraz „Wszystko drga”:

https://www.youtube.com/watch?v=Cw8X_XmEgxg

https://www.youtube.com/watch?v=hn_Johg5VmA

Lecter ma na swoim koncie 3 albumy i kilka regularnych tras z zespołami Proletaryat, Closterekeller, Ira i Illusion. Liderem i wokalistą zespołu jest Roman Bereźnicki. Wraz z nim grają: Bolek Bereźnicki - gitara, Sławek Nykiel - bas i Dominik Jończyk - perkusja. Piosenki grupy pojawiają się regularnie w radiu. Utwór „Wielki Wóz” dotarł do 1. miejsca Listy Przebojów Radia Eska Rock i przez kilka miesięcy utrzymywał się na jej szczycie. Ten sam utwór zajął 1. miejsce w konkursie portalu Lepsza Strona Muzyki na Najlepszą Alternatywę 2013 roku. Piotr Kaczkowski (Polskie Radio Trójka) umieścił z kolei utwór „Wydostać” na składance „Mini Max”, a o utworze „Tyle mi zostało” powiedział: „Pięć gwiazdek chętnie przyznam temu utworowi, ale tak naprawdę to nikt mnie nie pytał… Tak od siebie, po prostu…”.

 

Więcej informacji o zespole:

www.lecter.pl

www.facebook.com/lecterpl

www.lecter.tv

 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły