Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Lecter - Inside / Outside

Za nazwą zespołu kryje się przede wszystkim osoba Romana Bereźnickiego, kompozytora muzyki, autora tekstów, a także charyzmatycznego lidera grupy. Utwory zarejestrowane wcześniej w zaciszu domowym Strobo Studio, ostatecznie zostały wydane przez Icaros Records. Muzyk inspiruje się twórczością takich artystów, jak Depeche Mode, David Bowie, Ministry, Joy Division czy U2. 
Inside / Outside” to debiutancki album projektu Lecter. Muzyka tworzona przez zespół to alternatywny rock z elementami electro. Mixem oraz masteringiem płyty, zarejestrowanej wcześniej w Strobo Studio, zajął się Marcin Kiełbaszewski ze Studio X w Olsztynie. Inspirowany twórczością takich artystów, jak Depeche Mode, David Bowie, Ministry, Joy Division czy U2, Lecter z niebywałą lekkością tworzy energetyzujące, nietuzinkowe utwory, pełne świetnych melodii i przebojowych, zapadających w pamięć refrenów. 
Płyta jest przyzwoita choć rozkręca się dośc powoli. "Help", "Don't Stop me" i "Morning" początkowo nie przyciągają uwagi. Dopiero refleksyjny "I'll come" spowalnia trochę tempo i przygotowuje do pierwszego wpadającego w ucho utworu, którym jest "Hidden Soul". Utwór spodoba się z pewnością fanom Depeche Mode, zaśpiewany naśladując charakterystyczną manierę Davida Gahana. Podobnie jak w DM, pracują tu gitary i perkusja. Płyta byłaby lepsza, gdyby znalazło się na niej więcej podobnych do "Over" czy "Hold Me Now" elektryzujących utworów. Niestety aż do samego końca tempo spowalnia i można odnieść wrażenie, że płyta jest trochę zbyt sentymentalna. 
Zaletą płyty jest z pewnością porządne dopracowanie techniczne oraz niezły wokal. Wybierający się na tegoroczny festiwal Castle Party będą mieli okazję zobaczyć jak Lecter sprawuje się na żywo. Miejmy nadzieję, że uda im się jednak publiczność rozgrzać i zaskoczyć czymś nowym. 
Tracklista:
01. Help02. Dont’t stop me03. Morning04. I’ll come05. Hidden soul06. Broke my head07. Over08. Hold me now09. Life dice10. Somewhere11. Sign12. November
Wydawca: Icaros Records (2011)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły