NNHMN
Paradoks
Muzyka :

Laibach za tydzień w Katowicach

Laibach, industrial, awangarda, electro

W środę, 20 kwietnia, w katowickim Mega Clubie wystąpi Laibach - legendarny, znany z muzycznych metamorfoz i kontrowersyjnych działań zespół, który od zeszłego roku świętuje 35-lecie swojego istnienia. Koncert będzie jedynym polskim przystankiem w ramach drugiej części trasy "The Sound of Music". Publiczność może się spodziewać przekrojowego setu, zawierającego kompozycje i starsze, i pochodzące z ostatniego albumu grupy, wydanego w 2014 r. "Spectre".

Słoweński Laibach założony został w 1980 r. Awangardowo-industrialny zespół stanowił muzyczne skrzydło nurtu Neue Slowenische Kunst, który nazywa swoją ojczyzną. Sławę zdobył nie tylko dzięki swoim kompozycjom, ale też militarnemu wizerunkowi i nawiązaniami do totalitaryzmu, przez które bywał oskarżany o skrajne poglądy polityczne.

Ostatnim studyjnym albumem długogrającym Laibach jest "Spectre" z 2014 r. W tym samym roku ukazało się też EP "I VIII 1944 Warszawa" upamiętniające powstanie warszawskie. W marcu 2015 r. grupa grała w Krakowie i Warszawie, zaś w sierpniu po raz kolejny w swojej karierze wywołała spore kontrowersje, tym razem koncertując w Korei Północnej - dokumentujący to wydarzenie film zapowiadany jest na jesień tego roku.

Od połowy zeszłego roku Laibach świętuje 35-lecie swojego istnienia. Tydzień temu, 6 kwietnia, rozpoczął drugą część trasy "The Sound of Music". W Polsce wystąpi 20 kwietnia, w katowickim Mega Clubie. Na miejscu będzie można nabyć m.in. przygotowane specjalnie na tę trasę koszulki.

Ceny biletów wynoszą:
- 75 zł - kolekcjonerskie, w przedsprzedaży, przez stronę organizatora (odbiór na bramce lub wysyłka za 7 zł);
- 85 zł - w przedsprzedaży przez inne serwisy;
- 95 zł - w dniu koncertu.


Serwis Dark Planet jest patronem wydarzenia.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły