Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Kraftwerk w lipcu powróci do Polski

kraftwerk, das model, opera lesna, sopot, koncert, 3D, multimedialny projekt, synth pop, elektro, industrial, new wave, muzyka elektroniczna, dark

Jeszcze nie tak dawno, bo 4 grudnia 2015 roku Kraftwerk dał świetny występ w Centrum Kongresowym w Krakowie. Show okazał się wielkim wydarzeniem oraz komercyjnym sukcesem, o czym może świadczyć wypełniona po brzegi sala koncertowa. Dla fanów elektronicznych brzmień, którzy nie zdążyli kupić biletów na tamten koncert, mamy bardzo dobrą wiadomość - zespół powróci ze swoim muzycznym performancem już 29 lipca 2016 roku, gdy wystąpi w Operze Leśnej w Sopocie.

Kraftwerk to ikona muzyki elektronicznej, uznawana za ojców nurtu synth pop, elektro, a nawet techno i new wave. Grupa istnieje od 1970 roku, nieustannie będąc inspiracją dla wielu współczesnych zespołów. To właśnie na twórczości Kraftwerka bazowały takie kapele jak: Depeche Mode, Ultravox, Sotf Cell, Eurythmics czy nawet David Bowie. Surowość i chropowatość to cechy wyróżniające kompozycje zespołu, który stawia nie tylko na doznania muzyczne, ale również wizualne. Nic więc dziwnego, że ostatnie występy to przede wszystkim show, które można przeżywać również w technice 3D.

Zespół zyskał popularność głównie za sprawą wydanego w 1978 roku utworu "Das Model", który również z dużym sukcesem został scoverowany przez grupę Rammstein. Dziś Kraftwerk uważany jest za jeden z ważniejszych zespołów nie tylko w ramach swojego gatunku, ale również w ogóle w muzyce. Dzięki eksperymentalnemu podejściu do swojej twórczości, Kraftwerk udowodnił, że klasyczne dźwięki można świetnie łączyć z elektroniką i światem cyfrowym. Po krakowskim występie, sopocki koncert zapowiada się również wyśmienicie, dając fanom możliwość przeżycia niezwykłej, multimedialnej przygody. 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły