Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Haemorrhagic Diarrhea - Disallowed Sensations

Haemorrhagic Diarrhea, goregrind, Disallowed Sensations, Gut, punk rock

Już sama nazwa Haemorrhagic Diarrhea nie pozostawia wątpliwości co do stylu muzycznego zespołu nią się posługującego i nie trzeba nawet wiedzieć co to znaczy. A jak już się człowiek dowie, to jest tylko jeszcze gorzej. Tak, tak, mamy do czynienia ze świńskim goregrindem, a biegunka krwotoczna jest jego idealnym zobrazowaniem. „Disallowed Sensations” jest debiutem wydawniczym tego rodzimego tworu

Nie na darmo wspomniałem o świniach, bowiem wokale są iście knurzaste. Głębokie ryki, kwiki i chrumkanie to, to co tygrysy lubią najbardziej. Do tego tępe, łańcuchowe riffy w wesołym rytmie umpa-umpa, wzmocnione odpowiednio mocnym, brzęczącym basem i mamy istotę gore w czystej postaci. Żeby wszystko się zgadzało utworów jest dużo, ale płyta jest krótka. Tytuły piosenek jak najbardziej w temacie, bo smród i perwersja muszą być. Muszą być też scenki z filmów, których tutaj są trzy, w tym dwie wplecione w podkłady muzyczne, a że sporadycznie brzdęknie jakiś element elektroniczny to też jeszcze nic dziwnego.

Jedno co się trochę odróżnia to ostatni autorski „Jizz Us Christ”, a to ze względu na wrzaskliwe wokale i trochę punkową konwencję. Z kolei środek tego kawałka jest wręcz kabaretowy. Upa, upa, kwiki, kwiki, morda sama się cieszy z tego. Na koniec jest jeszcze cover niemieckiego Gut.

Nie ukrywam, że lubię takie muzyczne wynaturzenia i zawsze wprawiają mnie one w dobry nastój. Prosta strasznie to muzyka, ale za to niezwykle pocieszna. Wokale za to pierwsza klasa. Może to zbyt mało, żeby wyróżniać jakoś szczególnie akurat ten zespół, bo przecież podobnych kapel jest cała masa, ale poziom zachowany i posłuchać można z przyjemnością.

 

Tracklista:

01. Prelude
02. Pround to Be Sick
03. Drugged Through Homemade Substances
04. Vietnam Vomit
05. Dancing With The Dead Girl
06. Incests Contest
07. Sickroom
08. Anal Crescendo
09. Fried Human Flesh
10. Oral King
11. Brainstem Lasagne
12. Cock Sucker – Mind Grinder
13. Barely Illegal
14. Jizz Us Christ
15. Cripple Bitch (Gut cover)

Wydawca: Bizarre Leprous Production (2015)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły