NNHMN
Paradoks
Recenzje :

GodHateCode - Aeons

GodHateCodełożony z muzyków Avulsed, grave, Coercion, Thirdmoon oraz Distaste zadebiutował niedawno na rynku swoim krążkiem "Aeons". Choć muzycy wcześniej udzielali się w innych formacjach o pokaźnych dorobkach, to w zasadzie żadna z tych kapel nie była nigdy pierwszoligowcem. Nie sądzę też, że Godhatecode ze swoim dziełem ten próg przekroczył.
"Aeons" to pół godziny brutalnego, ale oldschoolowego death metalu. Brzmienie jest zadziwiająco sterylne jak na ten gatunek, ale wynika to głównie z faktu, że gary brzmią fatalnie, a stopa i gitara są mocno wyeksponowane. Cieszy natomiast fakt, ze muzycy umiejętnie różnicują tempo nie dając się ponosić jedynie potężnym blastom. Całkiem sporo tu zwolnień, ale nieciężko jest zauważyć, że praktycznie nieustanna obecność podwójnej stopy jest wyraźnym ukłonem w stronę współczesnych standardów. Mile się jednak zaskoczy ten, kto spodziewa się po tym krążku drugiego napierdalania w stylu Deeds Of Flesh - tempo jest zdecydowanie wolniejsze, a w utworach dzieje się o wiele więcej.

Debiut GodHateCode jest całkiem udany a największą barierę w odbiorze tej płyty stanowi jej brzmienie. Poziom instrumentalny jest naprawdę niezły, choć do zachwytu oczywiście bardzo daleko. Zapewne wracać do "Aeons" się nie będzie, ale warto śledzić twórczość tej kapeli, gdyż za parę lat może się on liczyć na scenie.

Tracklista:

01. Crawl Down To Zero
02. Deathlike God Complex
03. Slumbering Sickness
04. Seelenkalt
05. The Odium Inside
06. Hypnagogic State
07. Survive Pain To Survive Hate
08. Incinerated
09. Torrent Of Hatred
10. Narcoleptic Wrath

Wydawca: Maintain Records (2008)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły