Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Goat Thron - I Believe In One Great, Unbroken And Death-Obsessed Chaos

Goat Thron, I Believie In One Great. Unbroken And Death-Obsessed Chaos, dark ambient, noise ambient, drone

Ciężki temat. Patrząc na przednią i tylną okładkę płyty Goat Thron „I Believie In One Great, Unbroken And Death-Obsessed Chaos” można spodziewać się, że nie będzie łatwo, a i zdjęcie autora tego zjawiska nie przedstawia nic dobrego. Oto bowiem znajdujemy się zamknięci w nieludzkim dark/noise ambientowym obozie, którego zwyrodniałym komendantem i bezlitosnym nadzorcą jest Funeral.

Wydarcie człowieczeństwa i wypaczenie egzystencji jest jego celem, który osiąga za pomocą chrzęstu, chrobotu i warkotu. Po włączeniu albumu zamykają się za nami stalowe drzwi i jesteśmy całkowicie bezbronni, zdani na niełaskę sadysty, który będzie torturował nas dźwiękiem, nadwerężając granice ludzkich możliwości i doprowadzając do obłędu. Zamknięci w czarnej komorze musimy trwać w bólu i cierpieć katusze. Są z nami bracia starsi w wierze, jest i przywodzący do szaleństwa Rogaty Pan, choć ten oczywiście po stronie oprawców. Z dwóch odcinków tego horroru dobiega bardzo przesterowany i wzbudzający postrach wrzask w języku polskim, mimo że jeden z tych tytułów jest po angielsku. Ten „Forest Enclave”, zgodnie z nazwą wprowadza taki mroczny leśny klimat, jakbyśmy na chwilę z obozu wyszli do pracy, ale nie znaczy to wcale, że jest to moment ulgi. Takowy nie jest tutaj przewidziany. W „Devil Race” natomiast pojawiają się bardziej szepcząco-charkoczące, nadające tytułowej diabelskości, wokale.

Są więc pewne urozmaicenia, są rozchodzące się tła, choć w większości płyta jest pod tym względem jednostajna. Występują zmiany natężeń, średnic wierteł i ziarnistości powierzchni ściernych, ale dziewięćdziesiąt procent to wciąż borowanie, świdrowanie i przygniatanie betonową płytą. Nieustanna męka przeciąga się w długotrwały, wyniszczający drone, który mierzi i poniewiera w nieskończoność, szczególnie w kończącym ten koszmar tytułowym tasiemcu uzbrojonym. Trzeba być bardzo wytrzymałym i mieć mnóstwo samozaparcia żeby przez to przejść. Zwłaszcza dobrowolnie.

Tracklista:

1. Curse Of The Black Soul
2. Despicable Worshipers Of Yahweh (Venomous Tribe)
3. The Great Horned Lord Rise Again
4. Misantropic Wrath
5. Trucizna Zagłady
6. Devil Race
7. Forest Enclave
8. I Believe In One Great, Unbroken And Death-Obsessed Chaos

Wydawca: Heerwegen Tod Production (2020)

Ocena szkolna: 4-

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły