Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Goat Thron - Plugastwo

Goat Thron, Plugastwo, dark ambient, drone, Cenobit Eerie, Rust On The Ax

Płyt Goat Thron nie tylko strach słuchać, ale i strach do nich zajrzeć w ogóle. Przypominają mi się wspomnienia Witolda Pileckiego, który pisał jak przekraczając bramę Auschwitz, człowiek znajdował się w niewyobrażalnym, przerastającym ludzkie wyobrażenia piekle. Podobne wrażenie mam odpalając album „Plugastwo”. Wprawdzie wizja obozu z perspektywy własnego łóżka nie może być aż tak straszna, ale i tak pozostawia druzgoczące wrażenie.

„Plugastwo” to holokaust z bardzo bliska. Powolna śmierć w głodowym bunkrze, nieludzkie wyniszczenie człowieka. Jest esencją masowej zagłady, podanej w przerażająco bliskiej i bezpośredniej formie. Będziemy umierać długo na skutek mąk, chorób i odwodnienia, truci cierpkim droneowym gazem i chlastani bezlitosnym noisem. Harsh dark ambient będzie owijał nas jak drut kolczasty i będziemy padać jak muchy podczas wymagającej nadludzkich możliwości pracy. Jest to płyta której można, a nawet należy się bać. Może, a nawet powinna wzbudzać obrzydzenie, ale można też przy niej uruchomić wyobraźnię, mając przecież świadomość, że w każdej chwili można otworzyć oczy i koszmar zniknie. Oni takiej możliwości nie mieli.

Przyznam też, że album jest ciekawy, obfitujący w wiele narastających, dramatycznych momentów oraz dodatków. Pierwszy „Open The Portal To Abyss”, zgodnie z tytułem, jest wprowadzeniem do tego obłędu z polską narracją, którą prowadzi Cenobit Eerie z Rust On The Ax. Głosy pojawiają się też w dalszej części płyty, a w „Beastliness” nawet bardziej regularne. Z drugiego „Extripation Judean Tribe” prześwituje przez chwilę jakiś kawałek nieba, zaś w „Blessing Of The Black Soul” wybijają się dysharmonijne klawisze. Znęca się też nad nami przekładniowa maszyneria, a chrzęsty i wibracje przez cały czas wyciskają z nas ostatnie poty. Jak to dobrze, że po godzinie mara znika i wszystko wraca do normy.

Tracklista:

1. Open The Portal To Abyss
2. Extripation Judean Race
3. Diabolic Charismatic Renewal
4. Hail Satan
5. Blessing Of The Black Soul
6. Beastliness
7. Desecration Body Of Christ
8. Altar Of Yours Death

Wydawca: Heerwegen Tod Productions (2016)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły