Killing Joke
Zadra
Recenzje :

Cannibal Corpse - Gore Obsessed

Cannibal Corpse, Bloodthirst, Gore Osessed, Gallery Of Suicide

Bardzo byłem ciekawy co też Cannibal Corpse wymyślą na swojej kolejnej płycie po „Bloodthirst”, który był znakomitym albumem i wniósł wiele świeżości do tego, mającego już swoje lata, zespołu. „Gore Osessed” okazał się nie tak świeży i wyrazisty, a stylowo nawet nieco powrócił do „Gallery Of Suicide”, ale po rozłożeniu na czynniki pierwsze, można łatwo się przekonać, że jest tu mnóstwo świetnej muzyki, masakrycznego klimatu i bardzo ciekawych kompozycji. Kto więc lubi Cannibal Corpse nie powinien mieć żadnego problemu z przyswojeniem sobie „Gore Obsessed”.

Z jednej strony jest to bardzo intensywna płyta, co w przypadku Cannibal Corpse może być zwykłym truizmem, ale są tu też ciężkie i gniotące zwolnienia. W takich numerach jak „Hung And Bled” czy „When Death Replaces Life” możemy poczuć ciężką, walcowatą miazgę. Wychodzi to bardzo dobrze, bo nie jest przesadzone i ma doskonałe instrumentarium. Ci muzycy to są już profesorowie i potrafią uczynić prawdziwy horror, dbając jednocześnie, żeby był wyśmienity technicznie. Wszystko działa tu idealnie, perkusja, bas i uzupełniające się i przenikające nawzajem gitary. Dlatego słuchanie tego to naprawdę czysta przyjemność. Wszystko to jest skrupulatnie poukładane i mistrzowsko dopracowane, jak na przykład, płynne przejście wspomnianego „Hung And Bled” w następny „Sanded Faceless”. W „Dormant Bodies Bursting” jest wręcz psychodelicznie. Fantastycznie oddana ta ich chora, piwniczna atmosfera.

Są i całkiem rzeźnickie, bestialskie uderzenia jak rozpoczynające album „Savage Butchery” i „Hatchet To The Head”. Bezlitośnie, szybko i na temat. Jeżeli chodzi o sam układ kompozycyjny i wokalny to ja najbardziej lubię „Pit Of Zombies” i „Compelled To Lacerete”. Widać więc, że można tu odnaleźć wiele krwistych rozmaitości i Cannibal Corpse przez lata nie tylko nauczyli się okaleczać te swoje trupy na różne sposoby, ale wciąż eksperymentują i wymyślają nowe atrakcje. Bardzo dobra, pełna znakomitej i stojącej na wysokim poziomie, muzyki płyta.

Tracklista:

01. Savage Butchery

02. Hatchet To The Head

03. Pit Of Zombies

04. Dormant Bodies Bursting

05. Compelled To Lacerate

06. Drowning In Viscera

07. Hung And Bled

08. Sanded Faceless

09. Mutation Of The Cadaver

10. When Death Replaces Life

11. Grotesque

Wydawca: Metal Blade Records (2002)

Ocena szkolna: 5

Komentarze
leprosy : Bardzo dobra płyta,w mojej opinii jedna z lepszych po odejściu Krzyska, oczywi...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły