Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Elegis - Hail To The Tyrants

Elegis, death metal, Baron, black metal, ProFanatism, Hail To The Tyrants, Heerwegen Tod Productions, Astral Enigma, Immemoratus

Elegis to death metalowy projekt, którego głównodowodzącym jest Baron, prowadzący również blackowy ProFanatism. „Hail To The Tyrants” jest pierwszym materiałem, który wydał pod tą nazwą, w 2014 roku i własnymi nakładami. Dwa lata później to demo uzyskało drugie wcielenie za sprawą Heerwegen Tod Productions, które wydało je na kasecie wraz z albumem „Astral Enigma” zespołu Immemoratus. Z tej okazji dwa kawałki zostały nagrane na nowo i umieszczone jako bonus tracki.

Elegis to mocny death metal, nastawiony na frontalny atak. Jak taki bokser, który się nie czai, tylko od razu rusza wypłacając bomby na oślep. Wkrótce okazuje się jednak, że pod rozjuszoną agresją kryje się też technika, a nawet nieco artystycznej finezji. W „Cronicles” znajdziemy taką wyobcowaną chóralność, z gąszczu gitar wypływają solówki, a w pewnym momencie można się poczuć jakbyśmy znaleźli się w jakiejś nileowej katakumbie. Numer tytułowy wchodzi industrialnym biciem, ale szybko wychodzą z niego ociężałe solówki, a klimat jest gęsty i mimo wolniejszej konwencji, rwący do przodu. Wolniejszy jest też „Disinherited”, choć tylko do czasu, bo w pewnym momencie przyjmuje ekstremalny wydźwięk i później zmienia to się jeszcze kilka razy. Raz jest sieczka, a raz parnie, nawet ze stosownymi szepczącymi deklamacjami i paranoicznymi śmiechami. Najbardziej psychodeliczny, ale też łupieżczy, jest „Rezim”, który jednak szybko zdycha, bo jest tylko końcowym intrem.

Dużo tu dobrego instrumentalizmu, w czym oczywiście przewodzą gitary, ale dużą robotę robi też perkusja. Utwory są zbudowane z wielu elementów, oferują różnorodność i niespodzianki. Całe demo ciekawe i warte uwagi.

Tracklista:

1. Chronicles
2. Hail To The Tyrants 
3. Disinherited
4. Rezim

Wydawca: Elegis (2014)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły