Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Decapitated i Thy Art Is Murder na wspólnym koncercie w Polsce

Decapitated, Thy Art Is Murder, death metal, deathcore, Letters From The Colony

To będzie jedyna i niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć grupy Decapitated i Thy Art Is Murder na wspólnym koncercie w Polsce. Już 7 sierpnia 2019 oba zespoły zagrają w Poznaniu w Klubie U Bazyla, a w roli gościa specjalnego wystąpi formacja Letters From The Colony. Bilety w cenie: 79 / 84 zł w przedsprzedaży oraz 89 zł w dniu koncertu. Tej ekipy szerzej żadnemu szanującemu się fanowi death metalu w Polsce przedstawiać nie trzeba. Pochodzący z Krosna, Decapitated zachwyca swoją muzyką już dwie dekady! 

Są jedną z kilku polskich kapel metalowych, których nazwę znają i szanują pod każdą szerokością geograficzną. Vogg, który w 2009 roku zdecydował się reaktywować zespół, dwa lata po tragicznej śmierci brata Vitka, jest muzykiem nieustannie poszukującym. Dlatego też, choć techniczny death metal jest ciągle ważnym fundamentem ich stylu, w muzyce Decapitated słychać obecnie również echa thrashu i groove metalu. Rozszerzoną formułę i bardzo udane próby eksperymentowania można zauważyć chociażby na wydawnictwie "Blood Mantra" z 2014 roku. Muzycy są nieprzerwanie w trasie, grając na największych scenach klubowych na całym świecie. Ich ostatni album „Anticult” zaraz po premierze odniósł bardzo duży sukces sprzedażowy. W Polsce krążek zadebiutował na czwartym miejscu oficjalnej listy sprzedaży OLiS. Płyta radziła sobie świetnie również za Oceanem. Na amerykańskim Billboardzie album znalazł się na 2 pozycji na liście Top New Artist Albums/Heatseekers, 5 na Current Hard Music, 8 na Independent Album Chart, 13 na Top Current Rock Albums oraz 50 na Top Current Albums.

THY ART IS MURDER (Nuclear Blast/Sydney, Australia) - death metal/deathcore

Thy Art Is Murder to australijska kapela deathcore’owa, powstała w 2006 roku na przedmieściach Sydney. Na dotychczasową dyskografię grupy składają się dwie EP i cztery albumy długogrające – debiutancki „The Adversary” z 2010 roku, wydany dwa lata później „Hate”, „Holy War” (2015) oraz ich ostatni album „Dear Desolation”. Album „Hate” debiutował na 35. miejscu ARIA Charts (australijski odpowiednik polskiej listy OLiS), będąc jednocześnie pierwszą płytą z gatunku, której udało przebić się do pierwszej czterdziestki tego zestawienia. Sukces „Hate” w rodzimym kraju zaowocował podpisaniem kontraktu z wytwórnią Nuclear Blast, która podjęła się dystrybucji płyty poza Australią. Kolejnym ich albumem, jeszcze bardziej dojrzałym muzycznie, była wydana w czerwcu 2015r. płyta „Holy War”. Barbarzyńskie riffy, znakomite technicznie kompozycje gitarowe i ciężki wokal - to wszystko cechuje Thy Art Is Murder! Ostatni krążek grupy „Dear Desolation” ukazuje nieco bardziej death metalowy, brutalny charakter. To właśnie dzięki niemu TAIM odniosło największy swój sukces do tej pory plasując się na 5 miejscu w ARIA Album charts, na 29 w Niemczech oraz na 1 miejscu w USA na Billboard Hard Music Albums chart. Pod koniec zeszłego roku grupa uraczyła nas singlem „Death Perception”, który prawdopodobnie zapowiada nadchodzące wydawnictwo. Nie możemy się doczekać, aż usłyszymy go na żywo!

DECAPITATED + THY ART IS MURDER

Special Guest: Letters From The Colony

7.08.2019 g. 19:00

Poznań / Klub U Bazyla

Bilety:

79 - www.winiarybookings.pl

84 - biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl, ticketos.pl, Media Markt, Empik

89 - w dniu koncertu

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły