Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Dark Side - Upadek

Dark Side, Prosto W Oczy, Upadek, death metal, metalcore, Saltus

Dark Side to zespół z Gniewu, który trzy lata temu zadebiutował płytą „Prosto W Oczy”. Tym razem wydali EPkę „Upadek”, którą również publikują i propagują własnymi nakładami. Zawiera ona pięć mocnych ciosów w języku polskim, poprzedzonych wolniejszym i melodyjniejszym interm, płynnie przechodzącym w pierwszy kawałek.

„Gramy melodic death metal połączony z metalcorem”. Taką informację dostałem w liście od zespołu. Na pewno coś w tym jest, szczególnie jeśli chodzi o grę gitar, ale mi Darkside najbardziej przypomina Saltus. Przede wszystkim wokalnie: „Staniesz do walki czy podasz rękę? Ugniesz się czy spoczniesz?” Dużo tu takich mocnych fraz z ciężką i chrypliwą barwą. Tak samo brzmienie gitar jest brudne i chropowate. Poza tym udało się wytworzyć siłę przekazu. Numery są uderzające, mają energię i są nagrane z werwą. Słychać chęć przekazania czegoś, co aż kipi i buzuje w sercach i umysłach: „Ja protestuję. Podnoszę krzyk.”

Dużą robotę w umocnieniu fundamentów utworów robi perkusja. Riffy często poparte są szatkującą kanonadą, a tempa szybkie. Pląsające i wprowadzające melodykę gitary, faktycznie nadają szczypty metalcoreowości, której najwięcej znajdziemy chyba w, zaczynającym się wolniej, „Teorie”. W swoim rozwinięciu i zakończeniu ten numer jednak jest strasznym łomotem. Podobnie jak „Koszmarny Sen”, który z kolei jest chyba najbardziej melodyjny w muzyce i wokalu, co zupełnie nie przeszkadza mu urywać głowy huraganem blastów. Zresztą całość jest równie uderzająca, a do tego zwarta, dobra muzycznie i ciekawa kompozycyjnie. „Kurwa, to koszmarny sen!”

Tracklista:

1. Intro
2. Rozdarty
3. Człowieczeństwo
4. Teorie
5. Koszmarny Sen
6. Incydent

Wydawca: Darkside (2019)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły