Maddaddam
Lem
Muzyka :

Dance on Glass na wspólnym koncercie z Big Cyc

dance on Glass, koncert, Big Cyc, CK Wiatrak

Dance on Glass i Big Cyc? Niecodzienne połączenie, niemniej jednak członkowie obu zespołów przyjaźnią się od wielu lat i po raz pierwszy postanowili spotkać się na wspólnej scenie. 10 lutego w CK Wiatrak w Zabrzu startuje klubowa trasa Big Cyca, promująca najnowsze wydawnictwo zespołu 'Czarne Słońce Narodu'. Wraz z Big Cycem wystąpi popularny na scenie dark independent - Dance on Glass. 

Najnowsze wydawnictwo zespołu zostało nominowane w plebiscytach Antyradia i Teraz Rock w kategorii 'Płyta Roku 2016' a singiel promujący płytę - 'Antoni wzywa do broni' ma już ponad milion odtworzeń na YouTube. „Czarne słońce narodu” - antysystemowa płyta zespołu Big Cyc. Zakazana jeszcze przed wydaniem. Bez szans na ogólnokrajową promocję. Ostra, chropowata, bezkompromisowa. (…) Wszystkie piosenki, są głosem w sprawie „bitwy o przyszłość”. Rock to muzyka buntu i protestu, dlatego BIG CYC zdecydował się powiedzieć NIE! Jako, weterani Pomarańczowej Alternatywy i NZS-u bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że w Polsce toczy się najważniejsza batalia od 1989 roku, wobec której nie możemy pozostać bierni. „Czarne słońce narodu ” to płyta , która na najbliższe lata stanie się orężem w walce z dyktaturą , nietolerancją, autorytaryzmem i polityczną arogancją. Mamy nadzieję, że zawarte na niej piosenki zdołają przekonać wszystkich niezdecydowanych , że najwyższą wartością człowieka jest wolność!

Koncerty Big Cyca są zawsze pełne punk rockowej energii - zespół prezentuje na żywo swoje największe hity, takie jak Berlin Zachodni, Ballada o smutnym skinie, Wielka Miłość do Babci Klozetowej, Moherowe Berety, Makumba, Kocham Piwo i wiele innych, tym razem nie zabraknie utworów z najnowszego wydawnictwa grupy. 

 Dance on Glass to niegdyś polsko-brytyjski zespół, w którego oryginalnym składzie grali muzycy kultowych brytyjskich zespołów - New Model Army i Fields of the Nephilim, wraz z polską wokalistką, Anią Gahan. Grupa reaktywowała się w 2015 roku, obecnie, poza Anią, zespół tworzą Tomek 'Szopen' Jagiełowicz (42, ex-Oberschlesien) klawisze, Grzegorz Korbel (Absynth) perkusja, Tomek Dyrda (Kolbyskray, Absynth, ex-Oberschlesien) - gitara i Kajetan Daszkiewicz (Absynth, Ako Oka) - gitara basowa.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20, bilety są dostępne online na www.wiatrak.art.pl

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły