Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Crimson Rockets - Crimson Rockets

Crimson Rockets, rocka and roll, rock, Kamila Apryas, Patrycja Markowska

Crimson Rockets pochodzą z Warszawy i grają rock and roll. Pod koniec 2015 roku wydali EPkę zatytułowaną „Crimson Rockets”. Energii i rockowego pazura na niej nie brakuje, a napięcie podsyca ostry głos Kamili Apryas, którą swego czasu można było zobaczyć w drugiej edycji „The Voice Of Poland”. Dostała się tam do drużyny Patrycji Markowskiej co nie powinno nikogo dziwić, ponieważ śpiewa naprawdę fantastycznie.

 

Z pewnością wokal jest gwoździem programu na „Crimson Rockets” jednak bez porządnego akompaniamentu elektryczno-perkusyjnego nic by z tego nie było. Na szczęście o to nie trzeba się martwić, gdyż Crimson Rockets wiedzą po co został stworzony rock i wstydu na pewno nie przynoszą. Muzyka jest wartka i drapieżna, a oprócz metalicznych riffów znajduje się miejsce i na cięte solówki. Perkusja nie odstaje, więc mamy do czynienia z gęstością dźwięków i muzyczną intensywnością. W utworach jednak jest trochę miejsca na odprężenie i czasem robi się spokojniejsza chwila, zazwyczaj po to żeby zaraz znowu przywalić. Również kompozycyjnie płyta jest na poziomie, a kawałki są przebojowe i porywające.

Na początek zespół zaserwował ich sześć plus gitarowy wstęp w postaci intra. Mimo ogólnego klimatu, który je łączy, wszystkie czymś się wyróżniają i stanowią odrębne całości. A tym czymś co je charakteryzuje, są oczywiście wokalizy wyśpiewane zadziornym i charyzmatycznym głosem Kamili. Jeżeli chodzi o hiciory to najbardziej stawiam na „Anna”, gdzie jest trochę progresywnego grania, ostre solo i świetny przeciągany refren. Uważam jednak, że na „Crimson Rockets” nie ma słabszych momentów i wszystkie pozostałe numery są tak samo dobre.

Jak na debiut jest to bardzo przyzwoita porcja energii, jednak po tych dwudziestu czterech minutach pozostaje niedosyt. Myślę, że ten zespół stać na pełny album i mam nadzieję, że nie trzeba będzie długo na niego czekać. Tymczasem polecam sięgnąć po to co jest, bo na pewno warto.

 

Tracklista:

1. Intro
2. Last Moment Of Life
3. Breaking Down
4. Anna
5. Meltdown
6. Guilty
7. Silhouettes

Wydawca: Crimson Rockets (2015)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły