Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Collapse Within - Worldwide Extinction

Collapse Within to zupełnie nowy reprezentant death metalowej sceny. Formacja pochodzi z Włoch i właśnie debiutuje krążkiem "Worldwide Extinction". Od razu pragnę jednak uspokoić zianteresowanych, że żadne wymarcie w wyniku zapoznania się z tym albumem, nam nie grozi. Album przynosi nam 12 utworów mocno przypominających to co robił Cannibal Corpse na płycie "Bleeding". Dominują więc średnie tempa, gdzie można wydusić trochę groove'u, tu i ówdzie przeplatane szybszymi partiami.
Włosi często nawet zapędzają się w rejony zarezerwowane dla Six Feet Under - nie stronią od muzycznej prostoty i przejrzystości. Zważywszy na fakt, że pięciu muzyków Collapse Within nie dysponuje jakimś olśniewającym warsztatem muzycznym, to trzeba przyznać, że w ramach tego co tworzą są naprawdę solidni. Wokalista natomiast bardzo mocno wzoruje się na Chrisie Barnesie co tylko potęguje skojarzenia z Kanibalami i Six Feet Under.

"Worldwide Extinction" to album przeciętny, nie wnoszący absolutnie nic do death metalu, ani nawet nie dający szans Włochom na bycie dostrzeżonym. Mimo to, gdyby ktoś przypadkowo natknąłby się na debiutancki album Collapse Within i go odsłuchał, mógłby pozostawić na nim pość pozytywne wrażenie.

Tracklista:

01. Magnitudo (Intro)
02. The Beginning Of The End (The Prologue) (Instrumental)  
03. Animal Cannibal  
04. Worldwide Extinction  
05. Dead Marchin' Colony  
06. Collapse Within  
07. Consciousness (Day Zero) (Instrumental)  
08. Desolation
09. Consequential Creation  
10. Last Lost Outpost  
11. Tiranidem (Interlude)  
12. Horizons Of Death (The Epilogue)

Wydawca: Punishment 18 Records (2008)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły