Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Symbolical - Collapse in Agony

Hertz Studio, Wiesławscy, Daray,

Z informacji zamieszczonych na stronie dystrybutora tego materiału  wynika, że prace nad  "Collapse in Agony" nie należały do lekkich, łatwych i przyjemnych. Zdarzenia losowe zmusiły zespół do zaprzestania na jakiś czas pracy nad  "Collapse in Agony". Na szczęście dziś te problemy wydają się być już daleko za Symbolical, który, mam nadzieję z większym spokojem, skupi się na promocji tego materiału.

Na wstępie kilka suchych, acz ciekawych i dających pewne wyobrażenie o muzycznej zawartości tego krążka informacji. Po pierwsze bębny na "Collapse in Agony" nagrał, wnioskując z informacji w książeczce regularny członek zespołu, Dariusz "Daray" Brzozowski. Po drugie nagrań, miksu i masteringu dokonano w Hertz Studio pod okiem braci Wiesławskich. O ile pierwszą informację zaliczyć należy na plus, tak drugą już nie do końca bo wiadomo, że od pewnego czasu produkty "made in Hertz" trochę trącą schematyzmem i osobiście ich fanem nie jestem.

Przejdźmy jednak do tego co najważniejsze czyli muzyki. Rdzeń "Collapse in Agony" niewątpliwie stanowi death metal, ale ani nie wyjątkowo ciężki, ani nie szczególnie mroczny. Być może to kwestia brzmienia, ale muzyka Symbolical jest bardzo, jak na prezentowany gatunek, przestrzenna. Wprawdzie od czasu do czasu pojawiają blasty i death metalowy ciężar, ale dominują momenty spokojniejsze. Dużą rolę, w większej przystępności tego materiału, odgrywa melodyjna gitara, która często pojawia się na pierwszym planie i skupia uwagę słuchacza.  Jeżeli dodamy do tego, że brzmi ona w wielu momentach jakby wyjęta z albumu "Mercury" Tower (weźmy taki "  A Lesson in Humility") to klaruje nam się cała specyfika tego materiału.

Symbolicał nagrał album wyjątkowo przystępny, jak na prezentowany gatunek, co z pewnością nie będzie stanowiło rekomendacji dla miłośników muzycznej ekstremy, ale być może dzięki temu po "Collapse in Agony" sięgnie grono wielbicieli mniej ekstremalnych odmian metalu.

Ocena: 7,95/10

Tracklist:
01. Prologue (De Nihil)
02. The Universe
03. Mephisto's Misanthropy
04. A Lesson in Humility
05. Heritage of the Executioner
06. Behold the Man Abomination
07. Compulsory Redemption
08. From Heaven into the Mire
09. Betrayed at Dawn
10. The Ultimate Mortification
11. Collapse in Agony (Dies Irae)

Wydawca: Tune Project 2015

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły