Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Symbolical - Collapse In Agony

Symbolical, Charles, Cymer, Infernal Death, Daray, Collapse In Agony, death metal, Deicide, Lost Soul, Behemoth, Belphegor

Symbolical to projekt założony przez Charlesa i Cymera z Infernal Death oraz multizespołowego perkusistę Daraya. W kwietniu zadebiutowali płytą „Collapse In Agony”, która jest bardzo solidną porcją ciężkiego i melodyjnego death metalu.

Riffy są ociężałe i toporne, ale gitary często odpływają w powyciągane solówki. Sa też momenty kiedy zespół mocno przyspiesza, a perkusja czyni ostrą sieczkę. Muzycznie płyta jest ciekawa i obfituje w różne rozwiązania, od bardziej klimatycznych, po brutalne i bezkompromisowe. Słuchając „Collapse In Agony” w różnych momentach nachodzą mnie skojarzenia z innymi zespołami. Na przykład pod koniec „The Universe” jest, okraszony pykaniem w talerz, riff, który bardzo przypomina mi „Scars Of The Crucifix” Deicide. W „A Lessom In Humility” dostrzegam dużo z Lost Soul, a w „From Heaven Into The Mire” z Behemoth. Z kolei “Betrayed At Dawn” to taki walec w stylu Belphegor. Oczywiście nie chodzi mi o jakieś kopiowanie, tylko specjalnie rzucam tymi nazwami żeby przybliżyć jaką muzykę gra Symbolical. Zresztą myślę, ze porównania do wyżej wymienionych gigantów death metalu mogą być tylko nobilitacją i zachęcić lubujących się w tych klimatach słuchaczy do zapoznania się z tym wydawnictwem.

Wokal to głęboki growling bardzo pasujący do brzmienia i stanowiący mocny punkt tej płyty. Teksty, wprawdzie są raczej takie symboliczne i zazwyczaj nie powiedziane wprost, ale chyba wszystkie odnoszą się do kwestii wiary. Oczywiście Symbolical neguje dogmaty, a nie je gloryfikuje.

„Collapse In Agony” jest ze wszech miar udanym albumem. Utwory są przystępne i urozmaicone. Różnią się od siebie i można się z nimi łatwo zaprzyjaźnić. Mi się podoba i zachęcam, żeby samemu się przekonać.

Tracklista:

01. Prologue (De Nihil)

02. The Universe
03. Mephisto's Misanthropy
04. A Lesson In Humility
05. Heritage Of The Executioner
06. Behold The Man Abomination
07. Compulsory Redemption
08. From Heaven Into The Mire
09. Betrayed At Dawn
10. The Ultimate Mortification
11. Collapse In Agony (Dies Irae)

Wydawca: Fonografika (2015)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły