Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

California Stories Uncovered i Hatifnats już w sobotę w Polsce

California Stories Uncovered, Hatifnats, Koncert, post rock, ambient, indie pop, WarszawaKlubokawiarnia Chmury i Post-rock PL zapraszają na wyjątkowy koncert. Do Warszawy zawita zespół California Stories Uncovered promujący najnowsze wydawnictwo - "EP2". Razem z nim w oryginalnym składzie wystąpi wznawiająca działalność koncertową grupa Hatifnats. Po koncertach afterparty w wykonaniu projektu Shadowplay!. California Stories Uncovered to czteroosobowy zespół powstały w 2005 roku w Tczewie. Mają na koncie EP-kę oraz płytę "Confabulations". Tworzą dźwięki z pogranicza shoegaze'u, post-rocka, ambientu i minimalizmu. Po długim czasie nieobecności na scenie, zespół powraca z nowym, instrumentalnym materiałem.

"Przebyliśmy niekrótką drogę, by stworzyć tę muzykę, ale empatia, skupienie i otwarte umysły zaprowadziły nas do celu." - CSU "EP2" (aka Episode 2) czyli drugie wydawnictwo "extended play" to zapis nowego początku ich wspólnego grania i funkcjonowania jako zespół. Nowa energia, nowe brzmienie, nadal ta sama dawka emocji i melodii. Mini album zawiera 3 utwory, niespełna 26 minut instrumentalnej muzyki, która ocieka przestrzenią i onirycznym klimatem. Miksem oraz masteringiem zajął się Michał Kupicz (współpracował m.in. z Indigo Tree, Trés.B, Kristen, Mikrokolektyw, BNNT, Enchanted Hunters). Płytę będzie można zdobyć na czerwcowych koncertach w Polsce oraz drogą wysyłkową.
Choć Warszawiaków na początku uznano za kolejną nadzieję rodzimego indie-popu, Hatifnats to nie kolejne sezonowe objawienie, lecz dojrzały zespół z własną, całkowicie osobną, artystyczną wizją. Ich debiut "Before It Is Too Late" ma sporo wspólnego z romantycznym ideałem muzyki przeżywanej „niemodnie”: w skupieniu i na serio. Hatifnats, choć chwilami brzmią epicko i podniośle, udaje się jednak uniknąć pretensjonalnego nadęcia. Melancholijną nutę i „klimatyczność” równoważy tu często mocna rockowa sekcja i gitarowy brud. Zespół wystąpił na festiwalach Opener, Jarocin, Off (wygrali finał “Mojej Sceny Off”). Jedna z ich piosenek znalazła się na wydawnictwie Polskiego Radia - Polski Top Wszech Czasów.
Projekt Shadowplay! powstał na początku 2010 roku. Dwaj DJ-e, którzy znają się od piaskownicy, proponują zestaw utworów doskonale znanych zespołów, ale także wiele "świeżynek", czy "nieoczywistości". Imprezy Shadowplay! to połączenie rockowego grania i elektronicznych bitów. Za te pierwsze odpowiada Patryk Siedliński, który zagra utwory z nurtów indie, mocniejszego rocka oraz popularnego ostatnio nurtu folkowego. Z kolei Maciek Trojanowicz zagra szeroko rozumianą elektronikę od rave’u począwszy, poprzez indietronikę, aż po nieco nowsze, świeższe brzmienia. Całość okrasza VJ Michał Jankowski. Wyświetlane obrazy sprawiają, że na imprezach Shadowplay! można cieszyć nie tylko uszy, ale także oczy.
08.06.2013 (sobota), start: 20:00Klubokawiarnia Chmury (Warszawa, ul. 11 listopada 22)California Stories Uncovered + HatifnatsAfter: Shadowplay!Bilety: 15 zł // na after wstęp wolny
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły