NNHMN
NNHMN
Recenzje :

Athlantis - 02022020

Athlantis, 02022020, power metal, Diamonds Prod., Nadir Promotion, Davide Dell’Orto

Nie ustaje płytowa ofensywa Athlantis. „02022020” to ich czwarty album w ciągu czterech lat i widać, że włoscy powermetalowcy wciąż mają wiele do powiedzenia. Po raz czwarty z rzędu skorzystano także z dystrybucji Diamonds Prod., a promuje ją także Nadir Promotion, która nie zapomina nigdy o DarkPlanet.

Płyta rozpoczyna się intrem „Message To All”, które, zgodnie z nazwą, przekazuje jakąś wiadomość, ale na tyle niewyraźną, chyba po włosku i nie popartą tekstami w książeczce, że na pewno nie dla wszystkich. Od drugiego numeru natomiast zaczynają się utwory melodyjne, chwytliwe i ze śpiewnymi wokalami. Pierwszy jest o internetowych bohaterach, którzy nawet nie rozumieją, że prawdziwe życie wygląda inaczej niż to z wirtualnego świata: „Lions od keyboards are strong behind a screen…” Wyśpiewane jest to podniośle i przejmująco, a Athlantis nie pierwszy raz lubi podzielić się swoim doświadczeniem i dobrą radą, podobnie jak w takim „Words Are Weapons”, który dotyczy, tak często przytaczanej u nas, mowy nienawiści. Davide Dell’Orto, który wcześniej w zespole występował gościnnie, został przyjęty do składu na stałe i myślę, że to dobrze, bo jego, potrafiący wyciągać górnolotne partie głos, bardzo przyjemnie komponuje się z tą muzyką.

Album leci, kawałki mijają, a przeboje się nie kończą. Każdy numer ma swoje atuty, każdy zaskakuje melodyjnym śpiewem, chwyta płynnym graniem i wpadającymi w ucho solówkami. Jednym z lepszych jest „Light Of Love”, ale i „Dancing Shadows”, w którym pojawia się więcej progresywnego grania i kolejna perełka „Fire And Ice” i jeszcze dalej, wszystko trzyma ten wysoki poziom i nie opuszcza poprzeczki. Sytuacja zmienia się dopiero wraz z „Someday Love Will Come My Way”, którego już złowrogi tytuł zwiastuje coś niepokojącego i rzeczywiście jest to miłosna ballada o samotności, co trochę psuje obraz całości.

„02022020” to oczywiście data. Data, która niedawno minęła i zarazem data wydania albumu. Data wyjątkowa, bo symetryczna i dająca się tak samo odczytać od przodu i od tyłu. Zupełnie jednak przegapiłem te wszystkie niesamowite zjawiska, które tego dnia miały się zadziać według wieńczącego płytę utworu tytułowego. Nie dostrzegam też, aby nadeszła nowa era i świat stał się inny. Nie za bardzo zmienił się także i sam Athlantis, choć na pewno podniósł swoją wartość nagrywając bardzo dobrą płytę.

Tracklista:

01. Message to All
02. Life in Your Hand
03. Light of Love
04. Dancing Shadows
05. Fire and Ice
06. The Fly of the Eagle
07. Anche questo ? Rock'n'Roll
08. Words Are Weapons
09. Someday Love Will Come My Way
10. 02022020

Wydawca: Diamonds Prod. (2020)

Ocena szkolna: 5-

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły