NNHMN
Paradoks
Recenzje :

Athlantis - The Way To Rock And Roll

The Way To Rock And Roll, power metal, Athlantis, Davide Dell’Orto, Drakkar, rock and roll, rock

„The Way To Rock And Roll” to szósta płyta włoskich power metalowców z Athlantis, do której przystępują wzbogaceni o klawiszowca oraz o nowego wokalistę, w którego rolę wcielił się Davide Dell’Orto z zespołu Drakkar. Jak już sugeruje sam tytuł, album nastawiony jest raczej na wskrzeszanie utartych wartości niż kreowanie nowych kierunków i cały zrobiony jest na taką sentymentalną rockową nutę.

Słychać to już w pierwszym „Letter To A Son", który jest swoistą odą do młodości, w której starsi koledzy zwracają się do młodych, alby czerpali radość z życia. Ale „The Way To Rock And Roll” cały jest taki patetyczny i zaśpiewany na podniosłą i tęskną melodię. Jakby właśnie pisany z rozwagą i w poczuciu mijającego czasu. Taki na pewno jest też kończący numer tytułowy, jak i rzewna ballada „No Pain No More” o biednym, powolnie samozabijającym się narkomanie. Pomijając już aspekty muzyczne, może zamiast tego użalania się, wypadałoby się ogarnąć. No, ale widocznie Athlantis należy do tych zespołów, które uważają, że na każdej rockowej płycie ballada musi być, no to jest.

Większość utworów jednak jest przebojowa, choć różny jest stopień tej ich przebojowości. Najlepiej wypadają pierwsze dwa kawałki, wyróżnia się też „Lady Starlight”, ale już na przykład „Heaven Can Wait” czy „If I” gwarantują mniejsze emocje. Nostalgiczny pogłos jednak zostaje cały czas, co można zawdzięczać możliwościom wokalisty, a dużo do powiedzenia mają również gitary. Dobrą stroną są solówki, których jest dużo, a riffy prezentują się mocno i z doprawioną klawiszami melodyjnością. Całościowo więc „The Way To Rock And Roll” wypada pozytywnie. Jakby ktoś potrzebował trochę wrażliwości w starym, dobrym rock and rollu to może tutaj poszukać.

Tracklista:

01. Letter To A Son
02. Prayer To The Lord
03. Heaven Can wait
04. Forgive Me
05. No Pain No More
06. Black Rose
07. Lady Starlight
08. If I
09. Reborn
10. The Way To Rock’n’Roll

Wydawca: Diamonds Prod (2019)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły