Wracać wciąż do domu Le Guin
Paradoks
Recenzje :

Asofy - Percezione

Avantgarde, Italy, Włochy, post rock, sludge,

Pamiętam wywiad z jednym z współwłaścicieli sporej firmy wydawniczej, który stwierdził, że właściwe zaszufladkowanie danego wykonawcy to połowa sukcesu w ramach sprzedaży danego wydawnictwa. Jeśliby zasadę tą przełożyć na poczynania Avantgarde z Asofy to należałoby uznać, że wytwórnia dała ciała po całości. Określenie zawartości "Percezione" jako black/doom metal nie oddaje muzycznej zawartości tego albumu.

Z black metalu mamy na "Percezione" wokal, który podchodzi pod typowo blackowy oraz sporadyczne zagęszczenia, które można na siłę zakwalifikować jako blackowe. I to by było na tyle.  Jeżeli zaś chodzi o doom metal to właściwie też jego zawartość na tym albumie jest śladowa. Fakt, przeważają na tym albumie wolne tempa, jednak zdecydowanie bliżej im do sludge metalu czy post rocka niż do doom metalu. Właśnie post rock odcisnął na "Percezione" najmocniejsze piętno. Przestrzenne, trochę monotonne i pętlące partie gitar starają się wygenerować klimat i wprowadzić słuchacza w pewien rodzaj transu.   Niestety jakoś specjalnie to zespołowi nie wyszło. Rozwiązania muzyczne zastosowane przez zespół są momentami zbyt proste, przewidywalne i nużące. Kompozycje są zbyt rozbudowane i momentami sprawiają wrażenie przypadkowo zestawionych dźwięków.

Wprawdzie słuchanie "Percezione" nie będzie wspomnieniem traumatycznym, jednak zasada humanitaryzmu nakazuje ostrzec bliźnich: nie musicie – nie słuchajcie.

Ocena: 4/10

Tracklist:
01. Luminosita
02. Saturazione
03. Ombra
04. Oscurita

Wydawca: Avantgarde Music (2013)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły