Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Amanda Palmer na dwóch koncertach w Polsce

Amanda Palmer, Koncerty, Theatre Is Evil, The Dresden DollsAgencja Go Ahead oraz Rock Serwis zapraszają na dwa koncerty Amandy Palmer. W związku z odwołaniem dat marcowych, wokalistka zdecydowała się wrócić do Polski jesienią. Wystąpi 5 listopada w warszawskiej Proximie i 6 listopada w krakowskim Studio. Będą to występy promujące pierwszy od czterech lat studyjny krążek artystki. Album zatytułowany "Theatre Is Evil" ukazał się we wrześniu 2012 roku. W nagrywaniu krążka Amandę wspomógł jej nowy zespół The Grand Theft Orchestra."Theatre Is Evil" był nagrywany w Melbourne pod okiem Johna Congletona, producenta, który pracował z takimi artystami jak St. Vincent, Murder By Death, Modest Mouse czy Xiu Xiu. 

Na płycie znajduje się piętnaście nowych kompozycji, w których słychać inspiracje muzyką, której Amanda słuchała dorastając – rocka z lat osiemdziesiątych oraz Brit Popu. Absolutnie wyjątkowym jest fakt, że (po rozstaniu ze swoją macierzystą wytwórnią - Roadrunner) poprzez portal kickstarter.com, w niecałe w dwa miesiące, Amanda Palmer uzbierała od swoich fanów gigantyczny budżet w wysokości 1,2 mln dolarów. Cała kwota przeznaczona została na nagrania płyty, oprawę wizualną, teledyski, promocję oraz trasę koncertową. W związku z problemami w życiu prywatnym, artystka odwołała swoje wiosenne tournée. Zdecydowała się jednak powrócić do koncertowania jesienią, stąd też dwie nowe polskie daty jej występów.
Amanda Palmer jako artystka solowa zadebiutowała w roku 2008 wydając album "Who Killed Amanda Palmer". Wcześniej z sukcesami występowała z The Dresden Dolls oraz jako połowa duetu Evelyn Evelyn. 
Bilety na oba koncerty wkrótce w sprzedaży.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły