Muzyka :

Gene Loves Jezebel wydają winyl na 40. rocznicę albumu „Discover”

Gene Loves Jezebel, post-punk, gothic rock, vinyl

Gene Loves Jezebel świętują 40. rocznicę przełomowego, trzeciego albumu Discover, zapowiadając specjalne wydanie winylowe z dołączonym bonusowym, koncertowym LP Glad To Be Alive. Reedycja ma przypomnieć o kluczowym momencie w karierze zespołu i daje możliwość doświadczenia zarówno studyjnej mocy Discover, jak i surowej energii scenicznej utrwalonej na dodatkowej płycie. To propozycja skierowana do kolekcjonerów i fanów ceniących analogowe wydania.

Grupa przypomina jedno ze swoich ważniejszych wydań - Discover, które przed czterema dekadami okazało się krokiem milowym w ich twórczości. Nowe, jubileuszowe wydanie stawia obok siebie oryginalny materiał studyjny i zapis koncertowy Glad To Be Alive, tworząc zestaw, który pokazuje dwie strony tej samej muzycznej opowieści: dopracowane studio kontra bezpośrednia scena.

Połączenie albumu z bonusową płytą koncertową to rozwiązanie, które daje słuchaczom pełniejszy kontekst — pozwala usłyszeć, jak kompozycje funkcjonowały na żywo i jak reagowała publiczność. Wydanie na winylu podkreśla kolekcjonerski charakter przedsięwzięcia i oferuje inną niż cyfrowa perspektywę na materiał, ważną dla tych, którzy śledzą rozwój zespołu od lat.

Dla oddanych fanów oraz nowych słuchaczy to okazja, by przypomnieć sobie lub odkryć moment, w którym Gene Loves Jezebel umocnili swoją pozycję. Reedycja ma charakter celebracji tej fazy kariery — łącząc studyjną precyzję Discover z surowym zapisem Glad To Be Alive, tworzy kompletne wydawnictwo dedykowane zarówno nostalgii, jak i dokumentalnemu spojrzeniu na koncertową stronę grupy.

Komentarz