Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Złe Psy zagrają z Uriah Heep i Thin Lizzy

W dniach 10, 11 i 12 sierpnia odbędzie się nie lada gratka dla fanów gitarowych brzmień a to wszystko w malowniczej Dolinie Charlotty pod Słupskiem.  Polska grupa rockowa Złe Psy założona z inicjatywy Andrzeja Nowaka, gitarzysty TSA oraz Pawła Mąciwody basisty legendarnych Scorpionsów zagra 11 sierpnia koncert w ramach VI Festiwalu Legend Rocka. Oprócz Złych Psów podczas trzydniowego festiwalu będziemy mieli okazję zobaczyć gigantów polskiej jak i zagranicznej sceny, a mowa tutaj o: muzykach The Doors – Ray Manzarek i Robby Krieger, Uriah Heep, Thin Lizzy, Paul Rodgers (były wokalista Queen po raz pierwszy w Polsce!), Perfect, Budka Suflera, Acid Drinkers, Chemia, Kruk.

Zespół Złe Psy stał się znany w Polsce, a jego twórczością zainteresowała się wytwórnia płytowa Metal Mind Productions, czego rezultatem było wydanie w 2003 roku pierwszego albumu zatytułowanego „Forever”. Po jej wydaniu zainteresowanie grupą wzrosło, a płyta znikała ze sklepów, otrzymując bardzo dobre recenzje w fachowej prasie.

Koncerty Złych Psów są mocno widowiskowe, a sceniczny magnetyzm lidera to ogromny jego atut. Rozpoznawalny sound perkusji Marka Kapłona, charakterystyczne brzmienie gitar Andrzeja Nowaka, Jacka Kasprzyka oraz Pawła Nafusa tworzą niepowtarzalny styl grupy – który Andrzej nazywa „pitbull rockiem”. Jak to mówi sam Andrzej Nowak Złe Psy to jego drugie, młodsze dziecko po TSA. Nowak nie kłamie, taki jaki jest w życiu, taki jest na scenie.

Obecnie zespół promuje swój najnowszy album zatytułowany "Polska (urodziłem się w Polsce)", a już wkrótce rozpoczną się zdjęcia do teledysku, w którym wystąpi znany polski aktor – Tomasz Karolak.

Bilety na VI Festiwal Legend Rocka dostępne w sprzedaży za pośrednictwem Ticketpro i Eventim. Więcej informacji można uzyskać pod adresami: www.legendyrocka.pl oraz www.dolinacharlotty.pl.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły